Чай і кава в першу чергу такі популярні у світі завдяки своїм підбадьорливим властивостям. Адже можна пити і просту воду, але вона не діє так як організм, як гаряча ароматна кава або чай. Багато людей помилково думають, що в каві більше кофеїну, тому вона краще бадьорить, проте в деяких сортах чаю кофеїну виявляється в рази більше.
Так, експерти підрахували кількість кофеїну у різних напоях та зробили висновки з цього приводу. Для аналізу були взяті кава, чорний чай, білий чай, зелений чай. Порівнювалися як заварні чаї, так і пакетовані.
Скільки кофеїну у чорному чаї та скільки у каві
Як показали дослідження, у каві – приблизно в 1,5-3 рази менше кофеїну, ніж у чаї. Для багатьох це стане несподіванкою, але є факти. Для порівняння: у чайному листі міститься 3,5% кофеїну (від загальної маси сухого листка), а в зернах кави – 1,1-2,2% кофеїну (від маси бобів). При цьому чорний чай у середньому містить 47 мг, максимально – 90 мг кофеїну.
Популярні зараз
Зеленському сподобалася пропозиція Макрона щодо присутності іноземних військ в Україні
Українські банки планують посилити обмеження переказів з картки на картку
Держстат повідомив, хто з українців отримує найвищі зарплати
В Україні почали офіційно обговорювати реформу пенсійної системи
Скільки кофеїну в зеленому та білому чаї
Чорний, зелений чи білий чай роблять із листя однієї рослини, тому кофеїн є у кожному вигляді, але його вміст відрізняється часом збору та ступенем ферментації. Рівень кофеїну залежить від того, молоде або зріле листя у чаю. Наприклад, у старому чайному листі - кофеїну менше.
Рівень кофеїну в чаї також залежить і від температури води та часу заварювання: напій, який заварюють окропом і який довше настоюється, буде міцнішим за чай, який заварили менш гарячою водою і дали менше настоятися. Ідеальною для кави вважається температура заварювання 90-96 градусів.
У зеленому чаї в середньому міститься 20 мг, максимально - 45 мг. У білому чаї найменше кофеїну – в середньому 6 мг, максимально – 60 мг.
Цікавий факт - у пакетованому чаї кофеїну більше, ніж у листовому. Справа в тому, що чайне листя, перероблене в крихту, веде до більшої екстракції кофеїну при заварюванні напою окропом. Але так як у чайному пакетику самого чаю не так багато, то й рівень кофеїну на чашку приблизно однаковий між пакетованим чаєм та листовим. Якщо ви заливаєте одразу 2 пакетики в чашці, та ще й чорного, тоді ви випиваєте величезну дозу кофеїну. Розбавляйте чорний чай молоком, якщо не хочете передозування.
Раніше повідомлялося, який чай не можна заварювати повторно, і з якої причини.