Блакитний Місяць: в останню ніч літа українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище

Автор: Марченко Любов

Завтра, в останню ніч літа, що минає, українці зможуть спостерігати на небі рідкісне астрономічне явище – Блакитний Місяць. Наступного разу така можливість нам видасться лише 31 травня 2026 року.

Блакитний Місяць: в останню ніч літа українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище - today.ua

Унікальність цього явища в тому, що це буде друга повня за один місяць. Перший повний Місяць ми спостерігали 1 серпня. А тепер другий випаде у ніч проти 31 серпня. Причому мало того: обидві ці повні видалися Супермісяцями.

Що таке Супермісяць?

Супермісяць – це явище, коли наш супутник Місяць наближається до Землі на мінімальну відстань. Звичайна відстань між нашою планетою та її супутником – 384 400 км. Однак у моменти Супермісяця він максимально наближається до Землі, і тоді супутник виглядає набагато більше та яскравіше, ніж зазвичай. Так, на момент Супермісяця, який був 1 серпня, Місяць був на відстані від Землі у 357 530 км. І тоді його диск був на 7,1% більшим, ніж зазвичай, і на 15,6% яскравішим.

Цього ж разу, у ніч проти 31 серпня, Місяць ще більше наблизиться до Землі – на 357 344 км. Таким чином, його диск буде більшим на 7,2% і яскравішим на 15,7%. Таке явище отримало назву Супермісяця.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Блакитний Місяць: в останню ніч літа українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище

А ось Блакитним Місяцем називають зазвичай другий повний місяць. Справа в тому, що місячний цикл трохи не збігається з календарними місяцями, він трішки коротший – 29,53 дні. Саме тому іноді в одному місяці трапляються дві повні.

Попередній Блакитний Місяць був у серпні 2021 року, а наступного разу жителі Землі зможуть спостерігати це явище лише 31 травня 2026 року.

При цьому наш супутник не змінюватиме свого звичайного забарвлення. Тому назва Блакитний Місяць не зовсім відповідає дійсності. Просто цій повні дали таку назву за те, що вона друга в місяці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, пік Супермісяця українці зможуть спостерігати в ніч із 30 на 31 серпня о 4:35 ранку за київським часом. Місяць у цей час перебуватиме в сузір'ї Риб.

Нагадаємо, в ніч з 26 на 27 травня 2021 року жителі землі могли спостерігати ще один Супермісяць. Але тоді Місяць мав багряне забарвленням через часткове затемнення супутника.

Головне