Борщ у кожної господині виходить особливим, залежно від інгредієнтів. Молдавські господині не додають у першу страву капусту, а покращують смак за допомогою іншого продукту.
Борщ – традиційна страва української кухні, наша національна гордість. Він включений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Але іноді хочеться урізноманітнити меню, використовуючи інші варіанти приготування.
Борщ по-молдавськи виходить із приємним ароматом та консистенцією. Є три кулінарні хитрощі, до яких вдаються місцеві кулінари.
Яловичий бульйон
Український борщ зазвичай готується зі свинини. У Молдавії частіше використовують яловичу м'якоть на кісточці. Її потрібно довго виварювати з додаванням цибулі та лаврового листа, щоб отримати насичений та корисний бульйон. Інші види м'яса краще не використовувати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Капусту слід замінити квасолею
В українському борщі є як капуста, так і квасоля, а в молдавському – лише квасоля. Саме вона надає борщу правильної консистенції. Але є хитрість – половину банки консервованих бобових потрібно розім'яти до пюре, а іншу – відправити у цілісному вигляді. Тоді борщ вийде густим та особливо смачним. А ось від будь-якої капусти треба відмовитись.
Правильно зварений буряк
Українки звикли обсмажувати буряк для борщу, а потім класти його у каструлю з бульйоном. Спробуйте інший спосіб приготування. Потрібно відварити буряк окремо в шкірці – до готовності. Його слід натерти на великій тертці, посипати чайною ложкою цукру та збризкати лимонним соком. Додайте овоч у каструлю за п'ять хвилин до вимкнення борщу.
Борщ по-молдавськи, як і наш, можна подати зі сметаною та зеленню. Смачного!
Нагадаємо, чому борщ часто виходить не яскраво-червоного, а помаранчевого кольору.