Якщо томати на грядці довго не червоніють, є кілька способів прискорити цей процес. Досвідчені городники поділилися своїми лайфхаками.
Нестача сонця та тривалі дощі можуть негативно позначитися на дозріванні помідорів - вони не лише повільно червоніють, а й можуть серйозно захворіти.
Варто розуміти середню тривалість цього процесу. У середньому кущ помідора зростає за 15-25 днів, а плоди червоніють ще 8-15 днів. Якщо ж час минув, а на грядці видніються ще зелені томати, то треба щось робити.
Перш ніж поливати помідори підживленням, потрібно звернути увагу, раптом процес дозрівання обумовлений якоюсь іншою причиною.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Помідори довго дозрівають, якщо:
- недостатньо сонячного світла. Дуже часто кущі розростаються та створюють тінь, через що плоди не дозрівають досить швидко. Для цього можна зрізати верхівки рослини на два листи вище верхнього пензля, щоб нижні отримували більше світла. Також можна видалити нижнє листя до найпершого пензля помідорів.
- надто волого. Не тільки пересохлий, але й надто вологий ґрунт може знищити рослину та уповільнити дозрівання. Слідкуйте за поливом – поливайте не за графіком, а за станом ґрунту.
- надто холодно. В Україні у липні рідко бувають заморозки, але якщо причина в цьому, то можна спробувати накривати рослини на ніч плівкою чи пластиковими кришками.
- недостатньо калію. У такому разі слід підгодувати кущі.
Чим полити помідори, якщо вони довго не червоніють?
Для цього на 10 літрів води потрібно розмішати одну столову ложку сульфату калію. Поливати по 500 мілілітрів під кущі, які були попередньо политі.
Таке підживлення потрібно проводити, коли погодні умови залишають бажати кращого - надто похмуро, холодно та дощово.
Нагадаємо, досвідчені городники розкрили хитрість, як збільшити врожай огірків.