Today.ua

Чим удобрити розсаду томатів, щоб отримати ранній та багатий урожай

Багато городників уже готуються до посадки рослин, щоб влітку насолоджуватися вирощеним власноруч врожаєм. І є кілька хитрощів, які допоможуть зробити розсаду помідорів міцнішою. Чим її удобрити, щоб спробувати перші томати якнайшвидше?

Молоді рослини, посаджені в домашніх умовах або в теплиці, вже скоро можна буде висаджувати у відкритий ґрунт. Однак розсада вимагає особливого догляду, оскільки вона досить чутлива до перепадів температури та інших факторів. Але її можна зміцнити, щоб стимулювати зростання, підвищити життєздатність та імунітет куща. І досвідчені городники розповіли чим це можна зробити.

Йод

Цей мікроелемент необхідний для нормального обміну речовин у рослині. Він також стимулює зростання та підвищує стійкість до шкідників та хвороб. Саме тому його активно використовують для зміцнення розсади помідорів.

Потрібно лише розвести один мілілітр йоду і столову ложку цукру в 10 літрах теплої води. Цим розчином потрібно обприскати розсаду всього один раз вранці чи ввечері, уникаючи прямих сонячних променів.

Дріжджі

Деякі садівники використовують звичайні пекарські дріжджі для зміцнення розсади томатів. Вони вважають, що таке добриво найефективніше стимулює ріст і коренеутворення, насичує коріння киснем і живить рослину, тому вона швидше стає міцною.

Щоб приготувати такий розчин, потрібно в трилітрову банку покласти 10 г пресованих дріжджів і залити їх 1,5 літрами води кімнатної температури. Після цього потрібно додати одну чайну ложку цукру і перемішати. Потім поставити банку на сонці або біля батареї на 2 години, накривши її горлечко марлею, складеною в кілька шарів. Після цього розмішати розчин і поливати їм рослини. Робити це потрібно за кілька днів до висадки розсади у ґрунт і через місяць після.

Зола

Цей засіб також допоможе зміцнити рослину, оскільки вона містить безліч корисних для томатів елементів, у тому числі кальцій, калій, сірку, магній, фосфор і залізо. Потрібно лише розчинити одну склянку деревної золи в 10 літрах води і полити цим розчином грядки.

Або ж зробити настій, який ще корисніший. Для цього слід склянку попелу залити відром води та настоювати тиждень у теплому місці, постійно помішуючи. Після цього процідити і використовувати для підживлення розсади.

Нагадаємо, що до України йде потепління, про що розповів відомий синоптик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ