Досвідчені садівники розповіли, як вигнати черв'яків із малини

Автор: Марченко Любов

Малина – одна з найулюбленіших і, звичайно, одна з найбільш корисних літніх ягід. Однак ягідний сезон у малиннику може бути значно затьмарений черв'яками, що нахабно засіли у стиглих плодах.

Досвідчені садівники розповіли, як вигнати черв'яків із малини - today.ua

Насамперед потрібно знати, що черв'яки - це личинки малинної мухи, яка відкладає їх на ще на етапі цвітіння малини, і потім вони розвиваються вже в ягоді, пожираючи її соковиту м'якоть ізсередини. Їсти ягоду з такою гидотою ніхто не захоче, а займатися екзорцизмом із кожним окремим черв'яком – справа клопітка і невдячна. Втім, порятунок від цієї напасті є.

Черв'яків не доведеться виганяти з ягід, вони навіть там не оселяться. Причому будь-який із запропонованих способів не зіпсує саму ягоду, а шкідників віджене від неї ще на етапі формування плоду. Ще одна перевага всіх запропонованих способів: вони не містять жодних шкідливих синтетичних речовин. Усі засоби відлякування виключно натуральні.

Отже, чим можна відлякати черв'яків від малини

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Учені виявили рослину, яка ефективно вбиває ракові пухлини: є у кожному селі

Гірчиця. Суху гірчицю потрібно розвести у воді та обприскати нею малинові кущі. На 10 л води знадобиться 20 г сухої гірчиці. Після такої "санобробки" усі шкідники зникнуть із кущів. Гірчиця – не їхні улюблені ласощі.

Сода. 5 стол. ложок соди потрібно розчинити у кип'яченій воді і потім розмішати цей розчин у 10 літрах води. Цим розчином рекомендують обприскувати малинові кущі під час цвітіння. Кожні 5-7 днів цю процедуру слід буде повторити. Зате на вашу стиглу малину вже ніхто не зазіхатиме, крім вас.

Тютюн. Із тютюну потрібно зробити настоянку. Для її приготування нам знадобиться 200 г тютюнового листя на 10 л окропу. Листя потрібно залити окропом і залишити настоюватись на 1 день. Потім проціджуємо цю тютюнову настоянку та обприскуємо нею кущі.

Марганцівка. Розчин марганцівки готується із розрахунку 0,5 г на 10 л води. Розчин має бути не густо-рожевим, а трохи рожевим. Раз на тиждень потрібно обприскувати малину цим розчином.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цибуля і часник. У цьому випадку нічого настоювати та обприскувати не потрібно. Просто посадіть їх упереміш із кущами малини. Вони відлякуватимуть шкідників своїм запахом. Паразите не люблять гострого запаху спецій.

Нагадаємо, крім цих способів досвідчені садівники також радять використовувати настій полину та мідний купорос.