Експерти назвали породу собак, яка розпізнає хворих на коронавірус

Собаки породи шалайка володіють унікальним нюхом і здатні розпізнати в натовпі хворих на коронавірус. Цим навичкам вихованців спеціально навчають в Російській кінологічній федерації (РКФ).

Експерти назвали породу собак, яка розпізнає хворих на коронавірус - today.ua

На даний час йдеться про підготовку 15 спеціальних собак породи шалайко. Їх будуть навчати розпізнаванню в аеропорту хворих коронавірусом. Шалайки здатні також чути заборонені предмети і їх часто беруть охоронцями на вахту безпеки.

Ці собаки на пару з кінологами виконують огляд літаків, аеропорту та прилеглих територій і вже зарекомендували себе як бездоганні помічники у виявленні вибухових пристроїв і вибухових речовин.

Шалайка є гібридом середньоазіатського шакала і ненецької оленегонної лайки. У своїх предків ці тварини успадкували гострий нюх і здатність працювати в дуже великому діапазоні температур - як в лютий мороз, так і в спеку. Крім того, за рахунок невеликих розмірів і ваги вони можуть комфортно пересуватися в обмеженому просторі.Експерти назвали породу собак, яка розпізнає хворих на коронавірус Завдяки своєму точному нюху представники цієї породи можуть розпізнавати не тільки вибухові, наркотичні та інші речовини, але і молекулярні маркери різних захворювань. Відомі випадки, коли шалайки виявляли по запаху хворих на діабет, хворобу Паркінсона, малярію і навіть деякі онкологічні захворювання.

Раніше повідомлялося, як собаки реагують на фразу "Я тебе люблю", вимовлену їх господарями.

ДЖЕРЕЛОria.ru