У світі безліч поціновувачів кави та зеленого чаю, причому дискусії щодо їхньої користі продовжуються. Багато людей у всьому світі щодня випивають по кілька чашок цих напоїв. Розглянемо властивості кожного.
Медики та дієтологи дійшли висновку, що зелений чай містить менше кофеїну, ніж кава – приблизно на 50 мг у кожній чашці. Про це повідомила лікарка первинної медичної допомоги та доктор медичних наук з Атланти Неха Патак.
Дієтолог з Денвера Кетрін Ралл вказала на те, що люди часто додають до кави сиропи, цукор, молоко або вершки, що не лише підвищує глікемічний індекс, а й збільшує калорійність напою.
Сертифікований лікар сімейної медицини з Техасу Брінна Коннор наголосила, що зеленому чаї міститься багато катехінів - антиоксидантів, які допомагають боротися з запаленням та артритом. Ці речовини можуть призвести до поліпшення загального стану серця. Напій допомагає захищати клітини шкіри від пошкодження ультрафіолетом, містить амінокислоти для зміцнення здоров'я мозку, зменшення стресу та покращення настрою.
Дієтолог з Бостона Алісса Пачеко вказала на те, що зелений чай сприяє зниженню ваги, він має вражаючі протизапальні властивості, може допомогти знизити рівень інсуліну та глюкози, що є великою перевагою, якщо людина бореться із зайвою вагою або інсулінорезистентністю.
Кава також корисна для здоров'я. Вона містить багато антиоксидантів, бадьорить, покращує фізичну та розумову активність. Цей напій сприяє зниженню розвитку певних захворювань, серед яких хвороба Альцгеймера та діабет 2-го типу.
Але вживання кави слід обмежувати та не зловживати нею. Великі обсяги напою призведуть до зростання дратівливості, проблем зі сном, підвищення кров'яного тиску, прискорення серцебиття.
Таким чином, першість надається саме зеленому чаю. Терапевтка та фахівчиня з жіночого здоров'я з Нью-Джерсі Сома Мандал порадила обирати високоякісні та органічні види зеленого чаю без надлишкової обробки та домішок. Краще віддавати перевагу крупнолистовому чаю, а не аналоги у пластикових пакетиках. Тому що порошкоподібний чай по суті є сміттям, до того ж у ньому вищий вміст кофеїну.
Раніше повідомлялося, як приготувати таку ж смачну каву як у ресторані.