Щороку дата Великодня змінюється, тому що залежить від місячного календаря. Коли у 2024 році українці відзначатимуть Воскресіння Христове і що краще не робити цього дня, щоб не привабити у своє життя неприємності та невдачі?
Дата важливого у християнському календарі свята розраховується так: враховується день весняного рівнодення (21 березня) і наступний після нього повний місяць. І ось відразу після повного місяця і відзначається Великдень.
2024 року православні українці відзначать Великдень досить пізно – 5 травня. Цікаво, що, згідно з давніми повір'ями, якщо Воскресіння Христове виходить пізнім, то весна настане пізніше.
До речі, католицький Великдень буде набагато раніше – 31 березня.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Заборони на Великдень
Зазвичай у церковні свята діють певні заборони. Звичайно ж, Великдень, як найважливіший із них, не став винятком. Тому цього дня не можна займатися фізичною працею, нецензурно висловлюватись і сваритися з оточуючими, бажати комусь зла, займатися ворожіннями, засуджувати людей та розпускати плітки, викидати освячені напередодні продукти та відмовляти людям у підтримці та допомозі.
Крім того, священники не радять закоханим планувати весілля в перший тиждень після Великодня.
Поділимося також прогнозом синоптика, який розповів про те, коли в Україну прийде справжня весна.