Today.ua

Китай може захопити Місяць та оголосити його своєю територією, - NASA

Китай може голосити Місяць своєю територією. Йдеться саме про супутник Землі, який може стати китайською колонією. Тоді інші країни не матимуть права літати на Місяць, здійснювати там посадку та проводити наукові дослідження. Така небезпека цілком реальна.

Про це заявив адміністратор NASA Білл Нельсон під час слухань на засіданні комітету з асигнувань у Палаті представників США.

Нельсон стверджує, що такі побоювання цілком обґрунтовані з огляду на те, як швидко і широко Китай впроваджує свою місячну програму. Так, нещодавно китайські експериментальні супутники передали зображення зворотного боку Місяця. Крім того, у Піднебесній вже заявили, що планують відправити своїх тайконавтів (так китайці називають своїх космонавтів) на Місяць у 2030 році.

І хоча США запланували пілотований політ до супутника Землі у 2026, усе ж вони побоюються, що підступні китайці можуть пришвидшити свої плани, і опинитись на Місяці першими. Це, звісно, буде не абсолютна першість, адже американські астронавти вперше ступили на поверхню нашого супутника ще в 1969 році.

Американці вже були на Місяці 55 років тому

Але відтоді, після кількох місій на Місяць, американську програму пілотованих польотів було згорнуто як надто затратну. Адже тоді на Землі тривала активна гонка озброєнь між США та СРСР, і всі наукові дослідження, які не становили інтересу в контексті досягнення військової переваги, не мали належного фінансування.

Зараз СРСР немає, а Росія, якій ще певний час вдавалося утримувати лідерські позиції в космосі, поступово їх втрачає через те, що втягнута у нову гонку озброєнь та ще й розв'язала війну проти свого найближчого сусіда. Тим часом, у світові космічні лідери тепер вибилися дві країни: все ті ж Сполучені Штати і Китай. Між ними розгорнулася космічна гонка, в якій кожнен хоче здобути беззаперечну першість.

Причому у цій гонці "битва за Місяць" – це не лише поєдинок науково--технічних амбіцій, а ще й та сама можливість отримати військову перевагу. Тепер уже в космосі. Причому ніхто поки що достеменно не знає, які скарби можуть знайтись на супутнику Землі, та які таємниці взагалі криються під його сірою поверхнею, вкритою кратерами від метеоритів.

 Отже, США, будь-що, треба випередити Китай у місячній гонці та прилетіти на супутник першими. Інакше Китай може оголосити Місяць своєї колонією. Спіч Білла Нельсона на засіданні комітету, який вирішує, кому і скільки грошей дати, має переконати конгресменів, що для NASA, і зокрема для програми дослідження Місяця, грошей жаліти не варто.

Наразі невідомо, як вчинять американці, якщо вони дістануться Місяця першими: чи також захочуть його колонізувати, чи залишать у спільне користування для всіх жителів Землі?

Нагадаємо, NASA завершило набір кандидатів для місії на Місяць. Тепер їх кілька років навчатимуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ