Магазини в Україні заповнені фальсифікованим вершковим маслом: як розпізнати підробку та більше не купувати

Автор: Марченко Любов

В Україні, незважаючи на війну, сьогодні є великий вибір вершкового масла. Проте далеко не все, що намагаються продати під цією назвою, таким є. Торгові мережі наповнило фальсифіковане вершкове масло, яке недобросовісні виробники намагаються продати як натуральний продукт.

Магазини в Україні заповнені фальсифікованим вершковим маслом: як розпізнати підробку та більше не купувати - today.ua

Однак розпізнати фальсифікат все ж таки можна за низкою ознак. Фахівці розповіли, які це ознаки, і як можна вже в магазині на перший погляд визначити, що вам намагаються продати.

Є кілька ознак, за якими можна визначити натуральність вершкового масла. Звичайно, деякі з них не підходять, наприклад, для розфасованого продукту в упаковці. Адже нікому не спаде на думку розгортати упаковку, щоб розглянути колір масла та відчути його запах. Тим більше, що це буде кричущим порушенням санітарних норм. Однак, якщо масло продають на вагу (таке часто буває на ринках), то можна до нього придивитися уважніше.

Отже, є такі ознаки, за якими можна розпізнати фальсифіковане вершкове масло:

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

  • на маркуванні пачки натурального масла має бути обов'язково написано "масло вершкове" або "масло селянське";
  • у складі продукту, що зазначається на упаковці, можуть бути тільки коров'яче молоко або вершки;
  • пачка вершкового масла, витягнута з холодильника, має бути твердою на дотик;
  • масло має бути приємного ненасиченого кремового кольору із приємним молочним запахом;
  • натуральне вершкове масло повинне мати термін придатності 2-3 місяці.

Магазини в Україні заповнені фальсифікованим вершковим маслом: як розпізнати підробку та більше не купувати

Ще однією, додатковою, гарантією якісного продукту може бути покупка масла від відомого виробника, який у всіх на слуху, та якому особисто довіряє покупець. При цьому краще купувати масло у великих супермаркетах, які також добре відомі, і які дорожать своєю репутацією.

Перевірити куплене вершкове масло можна і в домашніх умовах

Звичайно, неякісний продукт ви назад до магазину не понесете, якщо тільки під упаковкою не виявиться багаторічної плісняви. А ось перевірити продукт, щоб знати, чи варто його купувати наступного разу, цілком можливо.

Достатньо розтопити шматочок купленого масла на сковорідці. Якщо в жовтому розтопленому маслі, що утворилося, виявляться білі або світло-жовті грудочки, це означає, що вам дісталося фальсифіковане вершкове масло, яке не зовсім вершкове. Грудочки, що не розтанули, свідчать про те, що продукт містить рослинні жири. Вони більш тугоплавкі, ніж тваринний жир. Тому і залишаються у вигляді грудочок. Причому, чим більше таких грудочок, тим більше рослинного жиру додав виробник у свій продукт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще один простий спосіб визначити справжність масла – спробувати намазати його на хліб. Справжнє масло, яке тільки витягли з холодильника, має кришитися і важко намазуватись. Якщо ж воно і в холодному вигляді пластичне і легко намазується, то це фальсифікат.

Нагадаємо, дієтологи розповіли, яке масло не варто взагалі купувати, оскільки вона нічого, окрім шкоди здоров'ю, не принесе.