Жири необхідні організму людини для нормального функціонування, але можуть також завдавати шкоди. У нашому матеріалі розповімо, як підійти до вибору продуктів, щоб споживати тільки корисні жири.
Що таке харчові жири?
Разом з білками та вуглеводами жири є одним із трьох макронутрієнтів. Жири грають безліч ролей в організмі, включаючи вироблення гормонів та засвоєння вітамінів, а також забезпечують вас енергією.
Також вони допомагають захистити наші органи та зігрітися. Зрештою, жирна їжа смачна, а для багатьох - це важливо. І пам'ятайте, всі жири мають однакову калорійність. В 1 г жиру горіха кешью, так само як і в 1 г жирів морозива рівно 9 калорій.
Трансжири
Тип жирів, який слід уникати. Зазвичай вони містяться в гідрогенізованих оліях. Їх можна зустріти в пончиках, скоринці пирога, крекерах та тортах. Невелика кількість трансжирів може утворюватися під час обробки продуктів за умов високої температури.
Трансжири підвищують поганий холестерин, одночасно знижуючи корисний. Зазначимо, що м'ясні продукти на кшталт ковбаси містять значно менше трансжирів, ніж та ж випічка. А шкода трансжирів природного походження наукою поки взагалі не доведена.
Насичені жири
Лікарі зазвичай радять скоротити споживання цього типу жирів людям після 40. Вони містяться в яловичині, молочних продуктах, свинині, птиці, кокосовій та пальмовій олії. Відрізнити насичені жири дуже просто – при кімнатній температурі вони тверднуть.
Насичені жири також негативно впливають на ваш холестерин та збільшують ризик серцево-судинних захворювань та інсульту.
Мононенасичені жири
Чи не задавалися ви питанням, чому в Середземноморському регіоні люди зазвичай живуть довго? Зокрема це відбувається через харчування. Мононенасичені жири знижують поганий холестерин, та корисні для клітин вашого організму.
Ними багаті безліч горіхів (мигдаль, фундук, фісташки, волоський горіх і горіх пекан), а також олії (оливкова, рапсова, арахісова, сафлорова та соняшникова). Також мононенасичені жири є в авокадо.
Поліненасичені жири
Даний тип жирів також допомагає знизити рівень шкідливого холестерину та ризик серцевих захворювань. Вони також містяться в оліях та горіхах. Є вони у м'ясі птиці та, що особливо важливо для українців, – у салі.
Також нагадаємо, що вчені назвали найкориснішу рибу для людей віком від 50 років.