На Сонці стався колосальний спалах, якого не було багато років: наслідки космічного катаклізму наближаються до Землі

Автор: Марченко Любов

На Сонці стався колосальний спалах, якого не було вже багато років. Внаслідок космічного катаклізму стався великий викид корональної маси, яка з величезною швидкістю мчить до Землі. Вже в суботу, 16 грудня, на Землі очікується потужна магнітна буря, якої раніше не було у прогнозах.

На Сонці стався колосальний спалах, якого не було багато років: наслідки космічного катаклізму наближаються до Землі - today.ua

Про це повідомляє The Watchers.

Наслідки спалаху відчують метеозалежні люди. Тому медики радять утримуватися від зловживань та фізичних навантажень.

Спалах, який класифікують як Х2.8 (Х - найпотужніший клас сонячних спалахів) стався в активній області Сонця у четвер, 14 грудня. Катаклізму такої потужності не було жодного разу за останні 6 років. Взагалі, наше світило останнім часом вибилось із прогнозів.

Популярні зараз

Частина українців не отримає пенсію за червень: у ПФУ назвали причину

В Україні запровадили найжорсткіші відключення електроенергії

Якою буде ціна на газ для населення у липні: компанії опублікували тарифи

Українців попередили, що їм можуть не зарахувати частину страхового стажу: хто ризикує не вийти на пенсію вчасно

Зазвичай потужність сонячних спалахів зростає що 11 років. Так ось, згідно з 11-річним циклом, максимум сонячної активності вчені очікували у 2025 році. Однак тепер уже очевидно, що все відбудеться принаймні роком раніше. Кількість плям на Сонці стрімко зростає, що свідчить про підвищення його активності.

Потік зарядженої плазми, що вирвався із сонячної корони внаслідок вибуху, з шаленою швидкістю мчить до Землі.

"Вчені зафіксували радіовипромінювання типу II з розрахунковою швидкістю 2118 км/с, що вказує на те, що під час спалаху стався викид корональної маси. Крім того, було виявлено радіовипромінювання IV типу, які відбуваються у зв'язку з великими виверженнями на Сонці і зазвичай пов'язані із сильними корональними викидами маси та сонячними радіаційними бурями", - пише джерело.

Перші наслідки катаклізму досягли Землі вже за півгодини після фіксації спалаху. Вони призвели до порушення радіозв'язку над Південною Америкою. Однак основні потоки сонячного вітру досягнуть Землі в суботу, 16 грудня. Саме тоді на планеті почнеться сильна геомагнітна буря.

У зв'язку з цим, окрім погіршення самопочуття метеочутливих людей, можуть статися ще й збої у роботі зв'язку, порушення в роботі навігаційних приладів та взагалі збої у роботі високотехнологічного обладнання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На жаль, людство поки що безсиле захистити себе від катаклізмів космічної погоди. Тому поки що нам залишається лише пристосовуватися до них і тримати пігулки в кишені.

Нагадаємо, на початку 2024 року на Землі може на тривалий час зникнути інтернет.