Ковбасу люблять багато українців, тому регулярно купують її у магазинах. Але є сорти цього продукту, що містять шкідливі речовини. Тому варто уважно читати дані на етикетці.
Щоб вибрати не лише смачну, а й якісну ковбасу, потрібно звертати увагу на її зовнішній вигляд та інформацію, яку виробник вказує на етикетці. Побачивши які "Єшки" варто покласти продукт назад на вітрину?
Як вибрати варену ковбасу?
Колір вареної ковбаси повинен бути блідо-рожевим, а не яскравого або навіть малинового відтінку. Неприродний колір продукту свідчить, що він містить чимало барвників, зокрема Е250. Його зазвичай додають у багато ковбасних виробів, але в безпечних для споживачів кількостях. А ось великі дози цього барвника небезпечні для людей.
Що стосується упаковки, то вона має бути без здуття, деформації чи плям. Тому не варто купувати ту ковбасу, оболонка якої не прилягає до неї щільно, або липне до рук.
Як вибрати копчену ковбасу?
При виборі копченої ковбаси варто звернути увагу на її щільність і на зріз, який у якісному продукті рівномірний, сухий і гладкий. Разом з тим потрібно придивитися до кольору сала - воно має бути білим, а не жовтим або коричневим.
Також не потрібно забувати про етикетку. Про якість копченої ковбаси скаже мінімальна кількість інгредієнтів та відсутність Е575. Важливим моментом є назва продукту. Це не має бути "м'ясний виріб", а саме "ковбаса".
Список небезпечних барвників
Дієтолог Наталія Кондратюк у своєму Інстаграмі опублікувала список "Єшок", які використовуються при приготуванні різних продуктів. Експерт виділила найнебезпечніші з них. І це:
- Е102 - тарган
- Е104 – жовтий хінолін
- Е110 – жовтий сонячний
- Е107 – жовтий 2G
- Е124 - понсо 4R
- Е122 - азорубін
- Е131 - патентний V
- Е129 - алюра AC
- Е133 - діамантовий синій FCF
- Е132 - індиго кармазин
Раніше повідомлялося і про саму шкідливу картоплю, яку варто виключити з раціону.