Багато людей їдять продукти, смак яких їм подобається, але не беруть до уваги здорову їжу. І роблять це даремно, бо вона може підвищити імунітет та покращити загальний стан здоров'я. Тому українська нутриціолог вирішила розповісти своїм підписникам про те, які продукти мають бути на столі кожного, хто хоче бути здоровим.
Нутриціолог Віра Курин поділилася корисною інформацією у своєму блозі в Інстаграм. Вона розповіла про продукти, які варто їсти якнайчастіше, оскільки вони збагачують організм вітамінами та поживними речовинами.
Цільнозернові макарони
Експерт пропонує вживати макарони з цільної пшениці, які набагато корисніші для здоров'я. Вони містять складні вуглеводи, і навіть залізо, магній, мідь, марганець, фосфор, цинк і кальцій. Крім того, цільнозернові макаронні вироби – це багате джерело вітамінів групи В (В1, В2, В6 та В9) та РР.
Твердий сир
За словами Віри, у твердому сирі міститься набагато більше вітамінів групи В, А, К та D, ніж у сирі чи молоці. Цей продукт багатий на білок і жир, а також є прекрасним джерелом кальцію, який дуже важливий для здоров'я зубів і кісток.
Горіхи
Волоські горіхи, мигдаль, кеш'ю та інші горіхи дуже корисні для здоров'я людей, оскільки є одним з основних джерел корисних жирів. У горіхах також містяться вітаміни групи В (В1, В6 та В9) та важливі мікроелементи: кальцій, магній, калій, йод, цинк та мідь. Якщо їсти цей продукт щодня, то можна зміцнити імунітет, покращити здоров'я волосся та нігтів, серця, суглобів та печінки.
Куряча печінка
Нутриціолог зазначила, що цей продукт – багате джерело гемового заліза, яке входить до складу гемоглобіну. Водночас у курячій печінці містяться такі корисні мікроелементи, як мідь, цинк та селен, незамінні жирні кислоти, білок, а також вітаміни А, С та групи В (В2, В3, В6, В9 та В12).
Гречана або перлова крупа
Гречка та перлівка збагачують організм складними вуглеводами та клітковиною, яка корисна для здоров'я травної системи. Ці крупи також є джерелом безлічі амінокислот, вітамінів групи В, міді, фосфору, магнію, цинку, кальцію, калію, фолієвої кислоти та заліза. Регулярне вживання перловки допоможе зберегти здоров'я організму, волосся, шкіри та нігтів.
Картопля
Картопля багата на крохмаль, який позитивно впливає на мікробіом кишечника. У коренеплоді також містяться вітаміни С, РР, К та групи В (В1, В2 та В6) та такі корисні речовини як калій, кальцій, магній, залізо, натрій та фосфор. Крім того, картопля багата на клітковину та антиоксиданти, які захищають серцево-судинну систему.
Скумбрія
Скумбрія входить до числа найкорисніших морепродуктів. Вона є багатим джерелом корисної для здоров'я серця кислоти омега-3, вітамінів D, В6, В12 та РР, а також фосфору, натрію, кобальту, йоду та хрому. У цій рибі міститься і селен, який допомагає покращити імунітет та загальний стан здоров'я.
Овочі та зелень
Ні для кого не секрет, що овочі та зелень неймовірно корисні для здоров'я, тому їх потрібно вживати кожен день. Вони містять фолієву кислоту, вітаміни групи В і К, клітковину та кальцій, що допомагає підтримувати функції опорно-рухового апарату. Овочі також багаті на хлорофіл, що має протизапальні властивості.
Пропонуємо також дізнатися, на яких продуктах не варто економити.