Сало вживає більшість українських сімей, бо це не лише смачний та ситний, а й корисний продукт. Однак є один вид сала, який потрібно виключити із раціону харчування.
У салі багато вітамінів, антиоксидантів та поліненасичених жирних кислот. Медики вважають, що воно благотворно впливають на роботу організму і навіть може запобігати розвитку хвороб.
Дієтологи звернули увагу, що корисно вживати саме сире та несолоне сало. Достатньо кількох шматочків на день, загалом краще обмежитися максимум 100 г продукту.
Варіння та смаження прибирають корисні властивості. Особливо шкідливе копчене та смажене сало. У процесі термічної обробки у продукті утворюються канцерогени. Якщо часто і у великих кількостях вживати його, рівень холестерину у крові зросте, збільшиться ризик розвитку холециститу, панкреатиту та утворення каменів у жовчному міхурі.
Сире сало також не всім можна їсти. Його краще виключити із раціону людям, які страждають від захворювань нирок та печінки, а також страждають від проблем з шлунково-кишковим трактом. Справа в тому, що у будь-якому вигляді сало залишається жирним та важким продуктом, який довго перетравлюється.
Скільки коштує сало в Україні
Як повідомив портал Мінфін, у середині жовтня у супермаркетах кілограм домашнього сала коштує в середньому 254 грн. Аналогічна ціна була і у вересні.
Вартість солоного сала у торгових мережах трохи змінилася. Місяць тому його продавали по 275,29 грн, а зараз воно подорожчало до 278,80 грн.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про три види найшкідливішого чаю, які вважають корисними.