Прийнято вважати, що якщо кішка чи кіт мурчить, то їм подобається те, що з ними роблять. Виявляється, пухнастики видають такий вібруючий звук не тільки від задоволення. Вчені розповіли, які ще сигнали може подавати господареві тварина.
П'ять несподіваних причин, чому мурчить кішка
Знімає стрес. Мурчання кішки провокує вироблення гормону, який знижує почуття страху чи болю. Дуже часто тварини мурчать після бійки, пологів чи травми. Даний звук позитивно впливає не тільки на самого кота, а й оточуючих – новонароджених кошенят, поранену тварину і навіть людину.
Фліртує. Стерилізовані коти або ті, що живуть у квартирах і не гуляють, все одно мають природний потяг. Коли тварини відчувають бажання вони можуть почати себе дивно поводити, покусувати людину, збуджено м'яти її лапками і муркотіти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Привертає увагу. Муркотінням кошеня в дитинстві привертають увагу мами, а коли потрапляють у сім'ю, то в такий же спосіб намагаються звернути увагу людини на те, що вона забула, наприклад, її погодувати. Це муркотіння має трохи іншу природу - воно більш дзвінке.
Спілкується. Іноді коти починають мурчати поруч із людиною, ще до того, як вона до них доторкнеться. Це свідчить про те, що кішка хоче привернути увагу, отримати ласку і поспілкуватися. Мурчання в даному випадку більш неритмічне та уривчасте, ніж класичне.
Сигналізує про проблеми. Якщо тварина муркоче без зупинки, це може свідчити про те, що улюбленець захворів. Він міг розвинутися інфекційний перитоніт. Зазвичай ця хвороба супроводжується здуттям живота у тварини.
Нагадаємо, вчені розповіли, кому не можна спати в одному ліжку із кішками.