Паралізований чоловік з чіпом від Neuralink Ілона Маска освоїв комп'ютерні ігри і почав писати у соцмережах

Автор: Марченко Любов

Перший пацієнт із чіпом від Neuralink випробовує дітище компанії Ілона Маска на собі. Вживлений імплантат дозволив повністю паралізованому чоловіку грати в комп'ютерні ігри та писати у соцмережах. Втім, під час випробувань не обійшлося без проблем, але пацієнт прагне продовжувати експеримент.

Паралізований чоловік з чіпом від Neuralink Ілона Маска освоїв комп'ютерні ігри і почав писати у соцмережах - today.ua

Перший пацієнтом Neuralink, який зголосився випробувати на собі чіп, став 29-річний колишній дайвер Ноланд Арбо, який 8 років тому став інвалідом і втратив здатність керувати своїм опорно-руховим апаратом внаслідок нещасного випадку під час занурення. Чоловік досі не мав змоги керувати своїми кінцівками, а отже можливість змусити комп'ютер працювати силою своєї думки видалась йому дуже привабливою.

Вже з перший днів експерименту Арбо здійснив велетенський прорив. Він навчився керувати курсором силою думки. Це дозволило йому освоїти кілька комп'ютерних ігор, причому на високому рівні. І крім того, Ноланд навчився, також силою думки, натискати потрібні клавіші і писати тексти у соцмережах. Радості пацієнта не було меж.

Однак через якийсь час імплантат почав давати збої. Як з'ясувалось, від нього від'єднались деякі контакти, що погіршило роботу чіпу.

Популярні зараз

Названо найгарячішу точку фронту: росіянам наказали захопити місто за будь-яку ціну

Мобілізація “пенсіонерів“ неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років

Одній категорії українських пенсіонерів підвищили пенсію на 4 тисячі гривень

Росія змінила тактику ракетних обстрілів України: які цілі у пріоритеті

Паралізований чоловік з чіпом від Neuralink Ілона Маска освоїв комп'ютерні ігри і почав писати у соцмережах

"Я почав втрачати контроль над курсором. Я думав, що вони внесли якісь зміни, і в цьому була причина. Але потім мені сказали, що з мого мозку висмикують контакти. Це було дуже важко почути. Я думав, що зможу покористуватися ним, можливо, місяць, а потім моя подорож добіжить кінця", - поділився розчарований пацієнт.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте розробники усунули проблему, і Арбо виявив бажання продовжувати експеримент. Після втручання спеціалістів імплантат став працювати ще краще, стверджує піддослідний. Він відновив свої експерименти з комп'ютером. Але тепер випробування виходять на вищий рівень. Програмне забезпечення Neuralink вчиться розпізнавати окремі слова та цілі речення, щоби зрештою друкувати текст зі значно вищою швидкістю.

Нагадаємо, розробники імплантатів Neuralink кажуть, що їхнє дітище має значно поліпшити якість життя для людей, які страждають на параліч, ожиріння, аутизм, депресію та шизофренію.