Компліменти відіграють важливу роль спілкуванні всіх людей. Але іноді на перший погляд втішні слова співрозмовник може сприйняти як образу. Які фрази краще не казати знайомим?
Зробити правильний комплімент - це справжнє мистецтво, оскільки зараз люди стали більше приділяти увагу емоційному здоров'ю. І не лише своєму, а й оточуючих. Але поки що не всі розуміють, які фрази можна говорити друзям та знайомим, а які не варто.
Компліменти, які можуть образити
"Ти так схуд(ла)"
Може здатись, що таку фразу мріє почути кожна жінка. Але це не так. Справа в тому, що неясно, чому людина скинула вагу. Адже це може бути особиста трагедія чи проблема зі здоров'ям, а не старанна робота у залі. Тому подібні слова можна говорити тільки дуже близьким людям і якщо ви знаєте, чи задоволена людина такою зміною.
"Тебе не впізнати з такою зачіскою (макіяжем, стрижкою)"
Такий комплімент також можна сприйняти як образу. Тому що відразу неможливо сказати, цей коментар – схвалення чи глузування. Якщо вам дійсно подобається нова зачіска вашого колеги або новий макіяж подруги, краще вибрати більш конкретну похвалу.
"Ти така чудова людина, дивно, що ти все ще самотній(я)"
Ця фраза більше схожа на знущання, ніж на комплімент. Вона може сприйнятися як натяк на те, що людина все ж таки недостатньо добра для щастя в особистому житті. Тому такий коментар може навіяти людині комплекс неповноцінності.
"Без макіяжу ти виглядаєш набагато краще"
Таку фразу часто чують жінки від чоловіків. Але представники сильного полу навіть не розуміють, що не підкреслюють натуральну красу жінки, а говорять про її невміння наносити косметику. Тому замість цього сумнівного компліменту краще наголосити на красі сяючої шкіри або довгих вій, а не говорити банальні речі.
"І як тобі вдалося знайти таку роботу (чоловіка чи жінку)"
Подібних заяв не варто вислуховувати навіть від близьких друзів. Ця фраза говорить про сумнів співрозмовника у ваших розумових здібностях та його заздрості. Цей спірний комплімент спрямований на знецінення людини. І звучить як "і як тобі, такому недосвідченому чи нерозумному, так пощастило".
А раніше ми писали, які ранкові звички можуть допомогти продовжити життя.