Пронесло: велетенський астероїд сьогодні пролетів повз нашу планету, ледве не врізавшись у Землю

Автор: Марченко Любов

Повз нашу Землю сьогодні пролетів астероїд, який міг наробити немало лиха. Астрономи виявили космічне тіло, що наближалось до нашої планети на колосальній швидкості, надто пізно. І якби його траєкторія перетнулася з орбітою Землі, така зустріч мала би дуже погані наслідки для нашої планети.

Пронесло: велетенський астероїд сьогодні пролетів повз нашу планету, ледве не врізавшись у Землю - today.ua

Астероїд, що отримав назву 2024 MK, був помічений ученими Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) менше двох тижнів тому. Це надто пізно для того, щоб можна було спробувати запобігти можливому зіткненню.

Донедавна спроби змінити траєкторію польоту космічного тіла здавалися повною фантастикою. Уперше цю ідею "обкатав" режисер Майкл Бей у фантастичній стрічці "Армагеддон", що вийшла на екрани у 1998 році. Відтоді минуло майже чверть століття, перш ніж людство спробувало на практиці втілити зухвалу ідею, пов'язану зі зміною траєкторії польоту небесного тіла.

NASA провело місію DART у вересні 2022 року, в ході якої спеціально посланий зонд зміг відхилити траєкторію польоту астероїда. Це показало на практиці, що такий захист можливий не лише у фантастичних кінострічках, але й насправді.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Космічну загрозу помітили надто пізно

Однак 2024 MK астрономи побачили настільки пізно, що якби він летів прямим курсом на нашу Землю, то вже не було би часу спорядити космічну місію та змінити траєкторію його польоту. Нас врятувало лиш те, що велетенська космічна брила пролетіла повз планету на відстані близько 290 тис. кілометрів. За космічними масштабами це зовсім невеличка відстань.

Пронесло: велетенський астероїд сьогодні пролетів повз нашу планету, ледве не врізавшись у Землю

Зважаючи на те, що діаметр цього небесного тіла становить 120-260 метрів (тобто астероїд виявився не гігантським), зіткнення з ним не стало би фатальним для нашої планети, але він міг заподіяти неабиякої шкоди для дуже великої території.

"У разі зіткнення астероїд такого розміру завдав би значної шкоди, тому його виявлення всього за кілька днів до того, як він пролетить повз нашу планету, наголошує на необхідності постійного вдосконалення наших можливостей щодо виявлення та моніторингу потенційно небезпечних об’єктів, що зближуються із Землею» , — йдеться у повідомленні Європейського космічного агентства (ESA).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Там також наголошують, що таке пізнє виявлення потенційно небезпечно небесного тіла відверто налякало учених. Через це світовій науковій спільноті треба об'єднати зусилля, щоб мати більше шансів запобігти можливим загрозам із космосу.

Нагадаємо, вже незабаром збройне протистояння між країнами може перейти у космос. Китай, Росія та США почали підготовку до "зоряних війн".