Доктор медичних наук, психіатр Олег Чабан розповів, як зберегти психічне здоров'я на третьому році війни. Про свій настрій він радить дбати з самого ранку.
Починати день доктор Чабан радить з душу та пробіжки. Бажано взагалі не відкривати новини в телефоні, не включати телевізор, а якщо ви звикли їхати на роботу з увімкненим радіо, то нехай це буде музична, а не розмовна станція.
Погані новини, які у величезній кількості щодня сиплються на українців, шкодять здоров'ю, вважає Олег Чабан. Він наводить приклад дослідження, яке провела компанія Google, опитавши 10 тисяч людей.
"Виявилося, що аналіз їхньої поведінки протягом дня має дуже специфічний характер. Людина, яка стартувала з поганих новин (штурми, бомбардування, руйнування), інтуїтивно підшукує погані новини протягом дня. Тобто відразу на старті ви запускаєте програму якоїсь небезпеки", - розповів психотерапевт.
Чабан зазначив, що фото та відео війни, якими сьогодні рясніють новини, мають на нашу свідомість максимальний ефект. Зорові образи сприймаються швидше та налаштовують ваш мозок на негатив.
"У мене є фраза, яка дуже подобається моїм пацієнтам. Я завжди говорю, що про твій настрій зранку не думає ніхто, тож подумай сам про нього", – зазначає лікар.
Отримані вранці негативні емоції ми передаємо домівникам та колегам. Виходить ланцюгова реакція. Краще почніть день із легкої музики, пробіжки чи зарядки. Погані новини неминуче спіткають протягом дня, але емоційно ви вже будете до них готові.
Нагадаємо, раніше психологи повідомили, чому деякі чоловіки не роблять жінкам подарунки. На те може бути кілька причин, і не обов'язково справа у жадібності.