Що робити, якщо капуста почала гнити в середині та на корені: чи можна врятувати врожай

Автор: Анастасия Березовская

Якщо капуста почала гнити на грядці, є кілька причин. До того ж це може призвести до того, що зараза знищить урожай і перекинеться на інші культури. Досвідчені городники розповіли, що треба робити з овочем, у якого виявилися симптоми хвороби.

Що робити, якщо капуста почала гнити в середині та на корені: чи можна врятувати врожай - today.ua

Що робити, якщо капуста почала гнити в середині та на корені?

Сумно про це говорити, але всі качани капусти, на яких з'явилася гнилизна, треба видалити. Їх ніяк не врятувати, а вони своєю чергою можуть заразити врожай, що залишився, і поширитися на інші культури.

Тому найгірше, що можна зробити у цьому випадку – нічого не робити!

Що робити, якщо капуста почала гнити в середині та на корені: чи можна врятувати врожай Деякі городники намагаються видалити з капусти частини, що підгнили, і залишити качан на грядці, проте це теж помилка, адже овоч вже заражений.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

Як запобігти гниттю капусти на грядці?

Нестача сонячного світла, нестача або надлишок поливу, надто висока вологість, погана циркуляція повітря, застосування азотного добрива не в той час – все це може призвести до того, що капуста на грядці почне гнити зсередини та на корені.

Овочі не рекомендується садити в тіні. Також не можна запускати грядку, адже трава, що піднялася над капустою, створюватиме тінь і рослині доведеться буквально боротися за світло. Що робити, якщо капуста почала гнити в середині та на корені: чи можна врятувати врожай Якщо стоїть підвищена вологість, захистити врожай можна розпушуванням. В іншому випадку на верхньому шарі землі утримуватиметься волога, що призведе до гниття овочів.

Якщо на вулиці стоїть спекотна погода, у найспекотніший час капусту потрібно накривати. Так само слід систематично її поливати і розпушувати ґрунт, щоб він не брався кіркою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що в період вологості, що в період спеки є ризик появи шкідників.

Нагадаємо, городники розповіли, як урятувати капусту від шкідників. Три копійчані народні засоби, перевірені роками.