Поява на стінах плісняви, чорних, зелених та блакитних точок – це не лише естетична проблема. Так, грибок може знищити дорогі шпалери або лише нещодавно пофарбовану стіну, але ще й завдати непоправної шкоди здоров'ю – він несе алергії, небезпечні інфекції та хвороботворні бактерії.
Але для боротьби з пліснявою в магазинах пропонують дуже агресивні засоби, які завдадуть здоров'ю не меншої шкоди, ніж сам грибок. А тому ми пропонуємо вам впоратися із цією проблемою за допомогою простих народних засобів.
Це чотири копійчані засобів, які є на кухні й в аптечці майже в кожному будинку.
Цвіль на стінах - 4 копійчані засоби, які вб'ють грибок краще за дорогий покупний засіб
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Оцет від плісняви
Це не токсичний продукт, який не зашкодить здоров'ю людини. Налийте оцет у пульверизатор. Перед застосуванням за допомогою губки або скребка приберіть зі стіни по максимуму цвіль, а потім розпорошіть оцет по стіні.
Перекис від плісняви
Відмиваємо стіну за допомогою губки та води. Губку після використання слід обов'язково викинути. Перекис наливаємо в пульверизатор і розпорошуємо на осередки плісняви.
Сода від плісняви
У склянці води потрібно розвести 1 чайну ложку соди та обробити стіну. Залишаємо засіб "працювати" приблизно на годину, а потім протираємо уражене місце вологою ганчірочкою. Не потрібно витирати соду повністю, можна зібрати тільки верхній шар, тому що залишки засобу працюватимуть як захисний бар'єр, не даючи грибку зачепитися.
Нашатирний спирт від плісняви
Нашатирний спирт слід розвести з водою у співвідношенні один до одного. Використовувати нашатир можна лише на гладких поверхнях, тому що на пористих може з'явитися ще більше плісняви. Обробляємо розчином із нашатирю стелі, стіни або кахель, залишаємо на одну годину, змиваємо все вологою ганчіркою і добре провітрюємо приміщення.
Щоб уникнути появи грибка, потрібно боротися з вологістю, частіше провітрювати приміщення, утеплити стіни, перевірити труби на протікання, дах на герметичність, а також краще опалювати житло взимку та вологу погоду.
Нагадаємо, досвідчені господині розповіли, як відмити бруд і застарілий жир із деки - секретний засіб, від якого кухонне начиння заблищить як нове.