Нут для ізраїльтян – це як гречка для українців, картопля для білорусів, рис для тайців та бургер для американців. Проте не всі можуть без супутніх проблем вживати бобові. А все це через те, що більша кількість людей просто не знає, як правильно готувати цей продукт. Ми розповімо, що потрібно зробити з нутом перед приготуванням, щоб потім не вирував кишечник.
Як правильно готувати нут, щоб не було здуття?
Нут – бобова культура, яка завжди є у раціоні вегетаріанців, адже в ній дуже багато корисних мікроелементів та білків. З нуту готують плов, салати, супи, котлети та рагу та подають на стіл просто як гарнір. Варто зазначити, що цей корисний продукт за ціною доступніший від деяких популярних в Україні круп – наприклад, гречки. А користь і почуття ситості набагато краще. Як і будь-які бобові перед приготуванням нут потрібно замочити. Це не тільки потрібно для того, щоб продукт швидше приготувався, але і для того, щоб не було проблем зі здуттям та неприємними відчуттями в кишечнику після його вживання.
Рекомендується замочити нут на ніч або 6-12 годин. Також бажано протягом цього часу хоча б раз поміняти воду.
Згодом нут потрібно промити під проточною водою. Варити бобові рекомендується не в холодній воді, а відразу в окропі - так турецький горох не втратить форму. Це потрібно, якщо нут хочуть подати як гарнір. Якщо ж бобові готують для супу-пюре, краще, якщо нут розвариться. Вода в каструлі має покривати нут на 2 сантиметри вище. Варять бобові на помірному вогні до потрібної консистенції гороху – 30-40 хвилин для гарніру, якщо нут попередньо замочували, або 60 хвилин, якщо ні. Для хумасу чи супу-пюре турецький горох потрібно варити близько 90 хвилин. Якщо вода википіла, а нут ще не зварився, просто додайте ще окропу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Томатний суп з нутом – рецепт
Нут можна використовувати як свіжий, так і консервований. Але треба розуміти, що в покупному нуті можуть бути шкідливі речовини, які продовжують життя продукту.
Складові:
- 400 г яловичини
- 220 г нуту
- 250 г картоплі
- 150 г цибулі
- 2 середніх помідорів
- 1 ст. л. рослинної олії
- 50 г томатної пасти
- 1 зубчик часнику
- 1 ч. л. куркуми
- Свіжа зелень до смаку
- Сіль на смак
Спосіб приготування:
- На ніч замочуємо нут.
- Нарізаємо м'ясо кубиками і дрібно нарізаємо цибулю. На розігрітій сковороді з олією обсмажуємо хвилин 5 м'ясо і додаємо до нього цибулю, і готуємо, поки вона не стане золотистого кольору. Посипаємо все куркумою, перемішуємо і перекладаємо в каструлю, в якій варитиметься суп, заливаємо водою і готуємо протягом години.
- Обдаємо помідори окропом, щоб можна було зняти шкірку.
- Нарізаємо очищені помідори, крупно нарізаємо картоплю і додаємо все в суп. Туди ж додаємо нут – готуємо під кришкою протягом 40 хвилин на повільному вогні.
- Дрібно нарізаємо часник і зелень, і разом з томатною пастою додаємо в суп. Солимо на смак. Знімаємо каструлю з вогню та даємо страві настоятися 15 хвилин.
- Можна подавати до столу.
Готово! Смачного!
Нагадаємо, досвідчені кулінари розповіли, що додати під час смаження м'яса, щоб воно не ставало жорстким. Чотири секретні інгредієнти виправлять цю проблему.