Як заснути в спеку: п'ять простих способів охолонути, якщо немає кондиціонера

Українці зіткнулися зі спекотною погодою не лише вдома в Україні, а й у Європі. І якщо на Батьківщині у нас майже у кожного вже є кондиціонер, то в європейських країнах із цим все набагато складніше (їх просто немає, і поставити дуже складно без різних дозволів). Так, що ж робити, якщо сон у спекотну літню ніч не йде ні в яку через температуру. Є п'ять дієвих і простих способів, як охолонути, якщо немає кондиціонера.

Як заснути в спеку: п'ять простих способів охолонути, якщо немає кондиціонера - today.ua

До літа найкраще запастися тонким матрацом, який добре пропускає повітря. Він має бути наповнений соломою або бамбуком – завдяки цьому сон буде комфортнішим. Також відмовтеся на час спеки від сатинової та шовкової постільної білизни та піжам. Найкраще підійдуть вироби з бавовни, яка чудово пропускає повітря, добре вбирає вологу та швидко сохне.

П'ять простих способів охолонути перед сном, якщо немає кондиціонера

Не відчиняйте вікна

Щоб уникнути нагрівання кімнати, не відкривайте штори та вікна. Тримайте їх закритими цілодобово. Тоді сонячне світло не прогріє поверхні, а гаряче повітря не потрапить усередину.

Як заснути в спеку: п'ять простих способів охолонути, якщо немає кондиціонера

Гарячий душ

Яким би це дивним не здавалося, але саме гарячий душ допоможе краще заснути. По-перше, він розслаблює тіло, заспокоює нерви, відновлює нервову систему. А, по-друге, тіло буде гарячіше за температуру повітря, і ви відчуватимете прохолоду.

Водні обприскування

Залишіть поруч із ліжком пульверизатор із водою, який попередньо провів день у холодильнику. Періодично можна розпорошувати холодну воду на обличчя та тіло, щоб охолонути.

Холодне ліжко

Простирадло і наволочки складаємо в пакет і прибираємо в морозилку на 15 хвилин. Застилаємо ліжко і лягаємо на прохолодну поверхню. Також можна заморозити пляшки з водою і перед тим, як лягати спати, розкласти їх по ліжку.

Як заснути в спеку: п'ять простих способів охолонути, якщо немає кондиціонера

Легка вечеря і ні алкоголю

При перетравленні їжі збільшується температура тіла, як і при вживанні алкоголю. А тому влітку краще взагалі відмовитись від спиртного, особливо увечері. Також віддавайте перевагу легким стравам. Останній прийом їжі має бути за 4 години до сну.

Нагадаємо, ми розповіли про п'ять способів врятувати телефон, котрий перегрівся в літню спеку.