Водохреще 19 січня: що не можна і можна робити в день Богоявлення

19 січня православні відзначають релігійне свято - Водохреще. За традицією, в цей день занурюються в ополонку, щоб змити з себе гріхи та очиститися, а також захиститися від хвороб. Щоб не накликати на свій будинок біду, важливо знати, що можна, а що не можна робити в день Богоявлення.

Водохреще 19 січня: що не можна і можна робити в день Богоявлення - today.ua

Що не можна робити на Водохреще?

Занурюватися в ополонку на Водохреще можна, тільки якщо людина висповідалася, і пройшла причастя в храмі. Категорично заборонено купатися в йордані в стані алкогольного сп'яніння.

Гадати на Водохреще не можна. В іншому випадку ризикуєте привернути до своєї оселі горе. А ось напередодні дня Богоявлення передбачати майбутнє якраз таки потрібно.

Роботу по дому краще відкласти на потім. Прибирання, прання, прасування, шиття не бажані. Сміття в цей день також виносити не рекомендується. Водохреще 19 січня: що не можна і можна робити в день Богоявлення Як і в будь-яке інше релігійне свято не можна робити косметичні процедури, манікюр і стрижку.

Категорично заборонено займати та давати в борг в день Богоявлення, інакше можна потім весь рік бідувати. У цей день не можна дарувати подарунки - в разі необхідності можна обмежитись символічним презентом.

Сваритися і проливати сльози в день Водохреще - поганий знак, і це може закликати в будинок біду. Замість цього кажіть один одному тільки добрі слова.

Що можна робити на Водохреще?

19 січня заведено освячувати воду, якої потім кроплять двір, будинок і навіть домашніх тварин. Згідно з повір'ям, це принесе в будинок благополуччя та удачу. Водохреще 19 січня: що не можна і можна робити в день Богоявлення Купатися в ополонці. У цей день стоять морози, і всі водойми замерзають. Найчастіше для купання роблять отвір у формі хреста. Вважається, що в цей день вода має цілющі властивості. Вмиваються нею, щоб захистити красу і молодість, а занурюються, щоб зміцнити здоров'я.

Нагадаємо, лікар розповів, чи можна купатися в ополонці людям, що перехворіли на коронавірус.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua