Орхідея зацвіте: 4 способа “розбудити“ примхливу рослину

Орхідея, як правило, цвіте не більше двох разів на рік. Однак іноді від них складно дочекатися цвітіння навіть один раз. Є кілька способів "розбудити" примхливу рослину.

Орхідея зацвіте: 4 способа “розбудити“ примхливу рослину - today.ua

Орхідеї можна змусити цвісти кілька разів на рік, якщо створити для неї правильні умови.

Світло

Орхідеї не подобається перебувати у темряві. Осінні місяці їй потрібно забезпечити додаткове освітлення як мінімум на півдня. Можна використовувати люмінесцентні, галогенні лампи до 40 Вт, але не звичайні класичні лампи розжарювання.

Вода

Збільште інтервал між поливами – не частіше ніж один раз на 10 днів. Також не потрібно обприскувати рослину, не вводити підживлення. Після початку цвітіння потрібно повернутися до звичайної системи поливу орхідеї.

Орхідея зацвіте: 4 способа “розбудити“ примхливу рослину Занурте коріння орхідеї в теплу воду - температурою близько 35 градусів і залиште на 20 хвилин - три дні поспіль. Потім залиште рослину без зволоження – вона випустить стрілки-квітконоси.

Різкий перепад температур

Орхідея комфортно почувається при температурі 18-25 градусів при цвітінні і 16 – у період спокою. Коли нічна температура опуститься до 16 градусів, відправляйте рослину ночами на балкон, ближче до вікна. Вдень повертайте її на місце. Так увечері вона охолоджуватиметься, а вдень нагріватиметься. У результаті рослина почне активно розвивати нові бутони і цвісти.

Орхідея зацвіте: 4 способа “розбудити“ примхливу рослину

Лимонний розчин

Орхідея отримає додаткову стимуляцію для зростання, якщо змінити воду для поливу на лимонний розчин. Розмішайте чайну ложку лимонного соку або 2 г лимонної кислоти в літрі води. Зволожте рослину звичайною водою, після чого полийте лимонним розчином під корінь.

Нагадаємо, що взимку орхідеї вимагають особливого догляду – ми повідомляли про правила поливу та підживлення тропічної рослини.

ДЖЕРЕЛОРБК