Від проблем із зубами до депресії: кому не можна пити каву та чай

Автор: Анастасия Березовская

Люди діляться на два типи – любителі кави та шанувальники чаю. Жодного дня не обходиться без того, щоб не перекусити солоденьким з гарячим напоєм. Однак чай та кава можуть нести як користь для організму, так і сильно нашкодити йому. Лікарі розповіли, кому краще відмовитись від вживання цих продуктів.

Від проблем із зубами до депресії: кому не можна пити каву та чай - today.ua

Кому не можна пити чай?

Від чорного чаю краще відмовитися людям, які мають проблеми із ШКТ та печінкою. Річ у тому, що напій збільшує секрецію шлункового соку, що може призвести до загострення проблем зі шлунком.

У чорному чаї є високий вміст кофеїну, тому від його вживання краще відмовитися людям, які страждають від високого тиску, вагітним і годуючим грудьми, а також тим, хто має проблеми із серцево-судинною системою.

Хворим на глаукому і гіпертонію, виразку і хворобу дванадцятипалої кишки варто відмовитися від зеленого чаю, через фолієву кислоту, що міститься в ньому.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

Червоний чай допомагає покращити стан здоров'я та прискорити метаболізм, проте він протипоказаний людям з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, атеросклерозом середнього та тяжкого ступеня, та проблемами зі сном.

Від проблем із зубами до депресії: кому не можна пити каву та чай

Кому не можна пити каву?

Лікарі не рекомендують пити каву людям з проблемами шлунка, оскільки вона підвищує кислотність, що може спровокувати загострення виразки та гастриту.

Кофеїн протипоказаний вагітним жінкам, оскільки він може порушити розвиток плода, скелета, внутрішніх органів та нервової системи дитини, а також спровокувати передчасні пологи. Мамочкам, що годують, теж краще не пити каву, оскільки кофеїн з молоком потрапляє в організм новонародженого і призводить до підвищеної збудливості малюка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Усього рекомендується на день випивати до 200 мл кави. В іншому випадку при зловживанні може виникнути звикання, безсоння, депресія, розлади нервової системи, втома і сонливість, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, розвиток карієсу та потемніння емалі, підвищення рівня холестерину.

Нагадаємо, психолог розповіла про негативний вплив кави на організм людини.