Свято 2 січня: прикмети і народні повір'я в день священномученика Ігнатія Богоносця

2 січня - пам'ятний день священномученика Ігнатія Богоносця, а також День наукової фантастики. Пропонуємо вам дізнатися, що робили наші предки в цей день, а також про заборони та дозволи, що привернуть щастя в будинок.

Свято 2 січня: прикмети і народні повір'я в день священномученика Ігнатія Богоносця - today.ua

Яке свято 2 січня?

День наукової фантастики відзначається 2 січня - в день народження одного з найголовніших письменників-фантастів Айзека Азімова - «Я, робот», «Підстава», «Академія на краю загибелі» і «Другий фонд». Американський письменник - автор таких термінів, як «робототехніка» і «позитронний».

Православне свято. 2 січня вшановують пам'ять священномученика Ігнатія Богоносця, що жив в період з I-II століття і мав дар зцілювати людей. Під час Траянских гонінь Ігнатія взяли під варту, а в Римі стратили, кинувши в клітку до левів. Свято 2 січня: прикмети і народні повір'я в день священномученика Ігнатія Богоносця Раніше в цей день в церкві проводили молебні на охорону будинку. Людям радили пройти хресний хід навколо власного житла з іконою, щоб захиститися від голоду і нещастя.

2 січня зазвичай починають готуватися до Різдва. Господині прибиралися в будинках, готували продукти, фарбували стіни, шили карнавальні костюми та вчили з дітьми колядки.

Сьогодні краще відмовитися від пряжі й прання. Не можна купатися, інакше є вірогідність змити щастя. Предки вірили, що 2 січня не можна виходити на вулицю, щоб не захворіти. А щоб привернути щастя в будинок, господині прибиралися і білили стіни, а чоловіки заготовляли дрова.

В цей день іменини у Гната, Данііла, Івана, Георгія, Юрія, Рудольфа та Алли.

Пропонуємо вам також дізнатися гороскоп здоров'я на 2021 рік за знаками Зодіаку. Про які застереження кажуть астрологи?

ДЖЕРЕЛОtsn.ua