Батискаф, який зник на шляху до Титаніка, досі не знайдено: в екіпажу закінчиться кисень сьогодні опівдні (Відео)

Автор: Марченко Любов

Батискаф із туристами на борту, який зник в Атлантиці, досі так і не виявлено. Судно, що зникло, шукають з води і з повітря, проте нічого достовірного про його місцезнаходження, а також про долю екіпажу поки немає. А найтривожнішим є те, що сьогодні до полудня в батискафі закінчиться кисень.

Батискаф, який зник на шляху до Титаніка, досі не знайдено: в екіпажу закінчиться кисень сьогодні опівдні (Відео) - today.ua

Надто загадкове зникнення

Батискаф Титан, який возив екскурсії до місця загибелі океанського лайнера Титанік, загадково зник уранці в неділю, 18 червня. З ним раптово перервався зв'язок. Екіпаж не встиг подати ані сигналу лиха, ані якогось іншого сигналу. Глибоководне судно просто зникло.

Пошуки батискафа почалися невдовзі після його пропажі. До місця події (поки не називатимемо це трагедією) підтягнулося кілька суден з акустичною апаратурою, а також батискаф намагаються знайти з повітря кілька літаків.

Батискаф, який зник на шляху до Титаніка, досі не знайдено: в екіпажу закінчиться кисень сьогодні опівдні (Відео)

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

Фахівці кажуть, що якби навіть батискаф вибухнув (що означало би миттєвий кінець для екіпажу), то частина його уламків пішла би на дно, а частина опинилася б на поверхні. Проте з повітря жодних фрагментів глибоководного судна досі не виявлено. Це дає надію, що люди все ще живі.

За однією з версій, батискаф з якоїсь причини втратив зв'язок і не зміг самостійно спливти. Він міг упасти на Титанік, що затонув, і застрягти там у уламках. Якщо так, то шансів на виживання у його екіпажу майже немає.

Людей простіше було би повернути з Місяця, ніж із такої глибини

Викладач факультету океанографії університету штату Ріо-де-Жанейро Девід Зеє вважає, що якщо батискаф залягає на глибині, то шансів підняти його на поверхню практично немає. Учений каже, що простіше злітати на Місяць, ніж спуститися на таку глибину і підняти затонулий  апарат.

"Якщо ця субмарина має проблеми з управлінням, то вона зникла. Туди ніхто не зможе спуститися і забрати її. І жодного плану Б у них немає", – заявив учений.

Щоправда, невелика надія побачити екіпаж Титана живим усе ж таки є, кажуть фахівці.

Цю надію, насамперед, пов'язують із французьким глибоководним роботом Victor 6000, якого доставили до зони лиха увечері в середу, 21 червня. Кажуть, що робот одразу мав розпочати занурення. Якщо батискаф вдасться знайти (якщо робот його "побачить"), то можливо за допомогою маніпуляторів йому вдасться вивільнити судно з пастки, в якій воно могло застрягнути. І тоді Титан зможе спливти.

Однак у цій версії надто багато "якщо". І найголовніше, що зниклий батискаф досі не виявлений: ні цілим, ні у вигляді уламків. До рятувальної операції можна приступати, якщо є об'єкт, який потрібно рятувати, а його поки що немає.

Що відомо про сигнали зі зниклого батискафа?

Сигналу лиха судно не подавало. Пізніше у ЗМІ з'явилась інформація, що нібито один із членів його екіпажу зумів вийти у соцмережу. Він начебто повідомив, що члени екіпажу живі та чекають на рятувальників. Однак це схоже на фейк, бо в такому разі не висувалася б версія про можливий вибух судна.

Крім того, один із пошукових літаків нібито зафіксував стукіт, що повторювався через півгодини. Є ймовірність, що це могли стукати люди у батискафі, таким чином даючи знати про себе. Тим більше, що у складі екіпажу судна є французький дослідник Поль Анрі Нарголе, який повинен знати, що за існуючим протоколом стукати із затонулого судна потрібно протягом трьох хвилин кожні півгодини.

На борту батискафу перебувають п'ятеро людей, двоє з них – мільярдери

Вже достеменно відомо, хто вирушив на екскурсію до затонулого океанського лайнера тієї злощасної неділі. Отже, на борту батискафа знаходяться:

  • Хеміш Хардінг, британський мільярдер і дослідник;
  • Шахзада Давуд, пакистанський бізнесмен, один із найбагатших людей Пакистану та його син Сулейман Давуд (до речі, хлопцю лише 19 років);
  • Поль Анрі Нарголе, французький дослідник;
  • Стоктон Раш - виконавчий директор OceanGate, тієї самої компанії, яка організовує підводні екскурсії на затонулий Титанік.

Що відомо про затонулий батискаф?

Батискаф, який зник на шляху до Титаніка, досі не знайдено: в екіпажу закінчиться кисень сьогодні опівдні (Відео)

Його корпус виготовлений із надміцного вуглецевого волокна, здатного витримати колосальний тиск на океанських глибинах. Але при цьому такий батискаф розрахований лише на занурення до глибини 3000 метрів, а Титанік залягає на глибині 3800 метрів.

Тому щоразу, вирушаючи у підводну подорож до загиблого Титаніка, туристи підписують договір, в якому згадується, що вони попереджені про можливі трагічні наслідки і навіть про можливу загибель.

Назвати субмарину ім'ям затонулого судна було не найкращою ідеєю

Після аварії Титаніка, яка сталась у квітні 1912 року, багато хто згадав про роман письменника Моргана Робертсона "Крах Титана", який був виданий у 1898 році, тобто за 14 років до трагедії з Титаніком.

Так от, автор роману майже вгадав не лише з назвою затонулого судна. Він також  із неймовірною точністю передбачив габарити лайнера, що затонув, кількість пасажирів на ньому і кількість гребних гвинтів. Крім того, він описав, що корабель затонув від зіткнення з айсбергом, як, власне, і сталося через 14 років.

Отже, багато хто припустив, що Морган Робертсон мав дар пророцтва. А ще, після загибелі Титаніка пішла чутка: мовляв, не можна називати нові судна ім'ям загиблого. Багато хто навіть почав говорити про прокляття Титаніка, пов'язане з його ім'ям.

Отже, назвати батискаф майже тим самим ім'ям було не найкращою ідеєю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Надія тане з кожною хвилиною, та все ж вона є

Кисню екіпажу має вистачити до 12:00 – 13:00 години четверга, 22 червня. Victor 6000 почав свою роботу... Весь світ сподівається на диво.

Нагадаємо, затонулий Титанік залягає на глибині 3800 метрів приблизно за 600 миль від канадського острова Ньюфаундленд. Місце його аварії було виявлено лише 1985 року.