Today.ua

Що посіяти на грядках у серпні, щоб зібрати врожай у вересні: поради бувалих городників

Досвідчені городники порадили, чим можна засадити грядки у серпні, щоб вони встигли до холодів порадувати новим урожаєм.

У серпні багато власників городів і дачних ділянок збирають урожай ранніх овочів: цибулі, часнику, ранньої капусти, моркви, салату та інших культур. При цьому грядки залишаються порожніми, а попереду ще ціла третина літа і, звичайно ж, здебільшого теплий вересень. Тобто майже два місяці повноцінного літа. У такій ситуації не годиться, щоб грядки стояли порожніми до самої зими. Адже вони ще можуть порадувати господарів свіжою зеленню та соковитими овочами, якими можна буде ласувати до морозів.

Грядки в серпні можна засіяти насінням зелені та салатів

Кріп. Досвідчені городники радять сіяти кріп що три тижні з весни до осені. Так у вас буде повний "обіг кропу в природі", і завжди буде свіжа молоденька зелень.

Петрушка. Аналогічно чинимо і з петрушкою. Вона встигне піднятися і підрости до настання холодів. До того ж, петрушка чудово перезимує під снігом, і навесні у вас буде свіжа зелень вже у березні.

Шпинат. Шпинату потрібно лише три тижні, щоб досягти технічної зрілості. Тому його можна сіяти навіть у середині серпня, щоб можна було вживати його в їжу у вересні.

Рукола. Цей салат дуже швидко сходить, і вже за кілька тижнів можна буде ласувати його листям.

Зелена цибуля. Цибулю на пір'я саме час буде посадити, щоб мати до перших морозів свіжу молоду зелену цибулю до салатів і супів.

Крім зелені, можна також зайняти грядки скоростиглими овочами.

Редиска. Цей овоч встигне вирости у вас на грядці і порадувати вас соковитим, трохи солодкуватим смаком. Помічено, що серпнева редиска смачніша, бо вона нагадує смак весни.

Дайкон. Цей коренеплід, який на смак схожий на редиску, ще цілком встигне вирости і посісти гідне місце у ваших салатах.

Огірки. Так-так, не дивуйтеся. Швидкостиглий сорт, посіяний на сонячній стороні на початку серпня, ще встигне дати свіжі плоди. Молоденькі огірочки продовжать ваше літо і радуватимуть вас до морозів.

Капуста. Всі скоростиглі сорти капусти ще цілком можна посіяти на початку серпня. Білокачанна капуста, брюссельська, цвітна - підійде будь-який скоростиглий сорт.

Редька. Редьку, яку ви хочете закласти на зимове зберігання, потрібно сіяти на початку серпня. Тоді вона встигне постаріти.

Морква та буряк. Можна посіяти скоростиглі сорти і цих овочів. Для зимового зберігання вони вже не встигнуть дозріти, а ось восени до столу будуть якраз. Підійдуть такі овочі і для консервації.

Нагадаємо, тим часом із кожним днем знижуються ціни на огірки, помідори, цибулю, перець, капусту. В Україні у розпалі – овочевий сезон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ