День бабака: сьогодні ми дізнаємося, коли в Україні настане весна

Сьогодні, 2 лютого, в усьому світі відзначають День бабака. За поведінкою милого звірятка, що дало назву цьому дню, люди намагаються дізнатися, коли настане весна. Українцям будуть прогнозувати прихід весни відразу два пухнастих провісника.

День бабака: сьогодні ми дізнаємося, коли в Україні настане весна - today.ua

День бабака вперше почали відзначати в США ще в 1886 році. Вперше за прогнозом погоди на весну звернулися до бабака жителі тамтешнього невеликого містечка Панксатоны. З тих пір традиція з кожним роком набувала дедалі більшої популярності, як в Америці, так і в Європі.

За поведінкою бабака, розбудженого у цей день, визначають, чи скоро настане весна. За прикметами, якщо в цей день стоїть сонячна погода, то весни доведеться чекати ще кілька тижнів. Якщо ж, навпаки, у цей день похмуро, то весна настане вже незабаром.

Кажуть, у сонячний день, розбуджений бабак лякається своєї тіні і відповзає назад у нору - досипати. А коли тіні немає, то він поводиться спокійно.

День бабака: сьогодні ми дізнаємося, коли в Україні настане весна В цей же день, 2 лютого, за Григоріанським календарем святкують Стрітення Господнє. У народі вважають, що саме сьогодні зима зустрічається з весною. Очевидно, тому і бабака будять саме в цей день.

В Україну ця весела традиція - відзначати День бабака, прийшла в 1993 році після виходу однойменної американської кінокомедії. Зараз у нас провісниками погоди служать харківський Тимко і львівська панянка Маруся.

Нагадаємо, синоптики дали прогноз погоди в Україні на 2021 рік за порами року. Вони кажуть, що в цьому році весна прийде із запізненням. Подивимося, що скажуть з цього приводу наші бабаки. Чекаємо.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua