Як правильно зробити утеплення балкона до зими: рекомендації фахівців

Утеплення балкона до зими – один із важливих пунктів, про які не варто забувати. Адже саме через балкон йде великий теплообмінний потік. І, на жаль, в холодну пору саме балкон може стати найбільшим джерелом тепловтрат у квартирі. Отже, утеплюючи балкон, ви утеплюєте всю квартиру.

Як правильно зробити утеплення балкона до зими: рекомендації фахівців - today.ua

Експерти розповіли, як грамотно підготувати балкон до зими, щоби звести тепловтрати через нього до мінімуму. Звичайно, йдеться про засклені балкони, тому що, якщо балкон не засклений, то його утеплення практично нічого не дасть.

Отже, фахівці рекомендують утеплювати балкон у такій послідовності:

  • Спочатку очистити балкон від усього зайвого. Адже не секрет, що дуже багато мешканців перетворюють свої балкони на склад непотрібних речей, більшість із яких уже ніколи не знадобиться. Тому зробіть ревізію своїм балконним "нагромадженням" і безжально позбавтеся від мотлоху. Якщо все ж таки на балконі зберігається щось дійсно потрібне, то внесіть це в квартиру на час, поки ви займатиметесь утепленням балкона.

Як правильно зробити утеплення балкона до зими: рекомендації фахівців

  • Не забудьте завісити вхід у квартиру плівкою, щоби будівельний пил при утепленні не потрапляв усередину.
  • Обов'язково дослідіть балкон на наявність щілин. Це може бути і нещільне прилягання балконної рами до стіни, і щілини у вікнах, і щілини внизу, де балкон закритий від вітру пластиковими або жерстяними листами. Для зароблення невеликих щілин можна скористатися атмосферостійким герметиком. Однак, якщо є великі щілини, то їх можна заповнити монтажної піною. До речі, вона дуже непогано зберігає тепло.
  • Якщо у вас на балконі не надто рівні стінки, то можна вирівняти їх за допомогою цементного розчину. Особливо це буде ефективним, якщо в цегляній кладці балконної стіни є щілини. Тут вже без якісного зароблення щілин ніяк не обійтися.
  • Низ балкона можна утеплювати мінеральною ватою, пінопластом та пінополістиролом. Втім, якщо у вас балкон був засклений раніше, то й низ був утеплений. Тому перед зимою просто потрібно зробити ревізію цього утеплення на предмет виявлення та ліквідації щілин.
  • Що ж стосується балконного скла, яке може бути також вставлене зі щілинами і просвітами, то тут може стати в нагоді звичайний скотч, яким можна проклеїти стики між склом і рамою.

Всі ці заходи, які можуть здатися несуттєвими на перший погляд, допоможуть утеплити балкон і зберегти тепло в квартирі.

Нагадаємо, фахівці розповіли, які дрова краще використати взимку для опалення.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua