Кототерапія: кішки можуть замінити ліки від багатьох хвороб

Кішки - незмінні супутники людини вже протягом багатьох тисячоліть. У Стародавньому Єгипті кішок вважали священними тваринами, їм поклонялися в храмах. В сучасній Україні, хоча і культу кішок немає, проте все більше сімей намагаються завести вдома пухнастого улюбленця. Як з'ясувалося, кішки можуть бути відмінними лікарями і засобом профілактики від багатьох хвороб.

Кототерапія: кішки можуть замінити ліки від багатьох хвороб - today.ua

Захищають від алергії

На перший погляд, це здається парадоксальним, адже багато алергіків скаржаться на сильну алергію від котячої шерсті. Однак, за спостереженнями медиків, якщо людина спілкується з кішками з раннього дитинства, то вона буде менш схильна до алергії, ніж ті, у кого кішок вдома немає.

Покращують якість сну

Багато людей вважають нічний сон поряд із котом, що муркоче поряд, верхом насолоди. Особливо, якщо хутряний напарник примостився біля вас, коли в квартирі холодно. Багато хто навіть вважає за краще мати під боком кота, ніж неспокійного партнера. Переваги такого "сонного альянсу" очевидні: кіт займає менше місця, не тягне на себе ковдру, не хропе і не норовить закинути на вас ногу (а якщо й закидає, то його нога важить менше та гріє приємніше). Кототерапія: кішки можуть замінити ліки від багатьох хвороб

Підтримують емоційно

Кішкам можна розповісти про свій смуток і неприємності. Вони не будуть вас перебивати і давати оцінки вашим вчинкам, а лише мовчки вислухають і можуть притиснутися до вас - на знак особливої підтримки.

Зміцнення серця і судин

Погладжування кішки може замінити жменю таблеток від гіпертонії та інших "принад" хворої серцево-судинної системи. Господарі кішок не так схильні до хвилювань і стресів, отже їхнє серце - в кращому стані, ніж у тих, хто з кішками спілкується рідко.

Панацея від самотності

Навіть ті, хто живе один, в компанії з кішками самотніми не почуваються. Муркотливий теплий клубок вовни, що треться об ваші ноги і віддано заглядає в очі, здатний розтопити кригу у будь-якому серці.

Нагадаємо, серед величезної кількості котячих порід зустрічаються гіпоалергенні породи, які не викличуть ніякої алергії навіть у того, хто починає чхати при одній лише згадці про кішок.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua