Хто не встиг, той не спізнився: що можна садити та сіяти на городі у червні

Автор: Марченко Любов

Багато дачників-початківців наївно вважають, що з посадкою городу потрібно обов'язково впоратися до закінчення весни. Проте, це не так. Є чимало овочевих культур, які можна і навіть потрібно садити та сіяти влітку. Отже, справжні гуру землеробства розповіли, якими культурами можна поповнити город у червні.

Хто не встиг, той не спізнився: що можна садити та сіяти на городі у червні - today.ua

У першому літньому місяці можна активно висаджувати розсаду овочевих культур, а також сіяти у ґрунт насіння багатьох овочів, розповідає rbc.ua.

Стручкова квасоля. Щоби квасоля швидше зійшла, потрібно попередньо замочити її насіння у воді і дати йому набрякнути. Після цього можна приступати до висадки насіння. Крім того, поруч із лунками потрібно буде встановити опору, по якій квасоля зможе витися.

Горох. Навіть якщо ви посіяли горох навесні, то ніщо вам не може стати на заваді зробити це ще й у першій половині червня. Тоді у вашому меню до осені буде солодкий зелений горошок.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Зелений лук на пір'я. Цибулю на пір'я можна сіяти у червні. Вона радуватиме вас влітку соковитою зеленню. А крім того, якщо ви посієте її впереміш із морквою, то цибуля надійно захистить свою сусідку від різних ненажерливих шкідників.

Огірки. Огірки можна в червні як сіяти, так і садити у вигляді заздалегідь вирощеної розсади. У будь-якому випадку до осені вони дадуть вам чудовий урожай. Але при цьому, звичайно, огірки вимагають ретельного поливу та підживлення.

Гарбузи та кабачки. Ці дві культури можна сміливо садити у перший літній місяць. Причому кабачки, висаджені в червні, вже можуть у другій половині липня дати врожай. А скоростиглі гарбузи достигнуть вже у серпні.

Хто не встиг, той не спізнився: що можна садити та сіяти на городі у червні

Капуста. Капусту, яку ви маєте намір вжити ще до зими, можна сіяти в першій половині червня. При цьому потрібно обирати ранні сорти овочу. А наприкінці червня можна посіяти пекінську капусту, що якраз виросте до осені і радуватиме вас соковитими салатами.

Морква. Червень – найбільш вдалий місяць для посіву пізніх сортів цього овочу. Такий коренеплід дозріє восени, і його можна буде свіжим закласти на зберігання. Якщо ж ви хочете вжити моркву ще до зими, то є сенс посіяти один із ранніх сортів.

Буряк. Ранні сорти буряків можна сіяти у червні. Вони нормально виростуть до середини-кінця вересня. Втім, молоді коренеплоди можна буде вживати вже і в серпні.

Крім того, у червні ще цілком можна висаджувати розсаду томатів, перцю і баклажанів, що підросла. Все це, звичайно, вимагає ретельного поливу, але при належному догляді висаджена овочева розсада порадує вас добірним урожаєм.

Частину городу в червні можна засіяти пахучими травами

У червні також можна посіяти пахучі трави, без яких не обходиться жоден літній салат.

Салат. Досвідчені городники взагалі рекомендують садити салат що два тижні. Він дозріватиме все літо. І у вас постійно буде в меню свіже салатне листя.

Петрушка. Посіви петрушки також можна оновлювати що два-три тижні.

Кріп. Кріп, посіяний у другій половині червня, порадує вас соковитою молодою зеленню вже через 35 днів.

Шпинат. Цю вітамінну зелень також бажано сіяти щомісяця. Тоді у вас завжди буде до столу свіже соковите листя шпинату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Базилік. Базилік дуже любить тепло. Тому його краще посіяти у другій половині червня, коли літо входить у зеніт, та встановлюються пікові температури.

Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, як підготувати насіння кропу для сівби, щоб воно швидше зійшло.