Метеорологи попереджають українців про холодну зиму: до нас прийде вихор з полюса

Незважаючи на глобальне потепління та прогнози на теплу зиму, може статися так, що в Україні цього сезону запанує холодна зима. Метеорологи оголосили про початок формування вихору над Північним плюсом, який може вторгнутися до Європи вже наприкінці листопада.

Метеорологи попереджають українців про холодну зиму: до нас прийде вихор з полюса - today.ua

Такий прогноз з'явився на ресурсі severe-weather.

Як з'ясувалося, щорічно над Північним полюсом наприкінці календарного літа починає формуватись полярний вихор. Від інтенсивності цього вихору значною мірою залежить зимова температура в Європі та Америці. Причому тут спостерігається зворотна закономірність: чим інтенсивніший полярний вихор, тим вищою буде температура взимку на материках Північної півкулі. І що слабший цей вихор, то нижче може опуститися температура на материках.

Метеорологи попереджають українців про холодну зиму: до нас прийде вихор з полюса

Це пов'язано з тим, що сильний вихор захоплює і закручує в шаленому темпі холодні потоки арктичного повітря, не випускаючи їх назовні. В результаті, на полюсі та в приполярних районах температура знижується до критичних показників. Але на материк це повітря рідко проривається. А ось коли вихор менш інтенсивний, то він не може утримати всі холодні повітряні маси всередині, і вони "розповзаються" далеко на південь.

Таке полярне повітря приносить із собою на материк сильне похолодання. І ось у метеорологів є підозра, що саме за таким сценарієм піде зима 2023-2024 року. Причому потоки холодного повітря почнуть надходити в Україну вже наприкінці листопада – на початку грудня. Ну, а нижнього піку температур слід очікувати, як завжди – у січні.

Нагадаємо, синоптики дали прогноз погоди на нинішню осінь. Передбачається, що вона буде в середньому на 1 градус тепліша за кліматичну норму.

ДЖЕРЕЛОone.ua