Минуло зовсім небагато часу від закінчення попереднього геомагнітного шторму, який тривав 5 днів, як на Землі знову розбушувалась магнітна буря. Вона почалася ввечері у неділю, 29 жовтня, і триватиме до 1 листопада. Лише 2 листопада геомагнітна сфера прийде до норми.
Про особливості нової магнітної бурі та її тривалості розповів rbc.ua, посилаючись на Meteoagent.
Магнітні бурі класифікуються залежно від їхньої інтенсивності
Залежно від потужності бурі їй присвоюють індекс. Зокрема, слабкими вважаються геомагнітні збурення К-індексу 2 і 3. У цих випадках їх лише фіксують прилади, проте відчутного впливу ні на живих істот (включаючи людей), ні на прилади вони зазвичай не здійснюють.
Метеочутливі люди можуть відчувати бурю К-індексу 4, яка вважається помірною. Однак здорові люди зазвичай і за такого збурення магнітосфери почуваються нормально.
А ось бурі К-індексу 5 і все, що вище за це значення – це вже сильні магнітні бурі червоного рівня. Під час таких збурень багато людей можуть відчувати погіршення здоров'я. У багатьох загострюються хронічні захворювання.
Космічна погода впливає на роботу електроніки. Тому мобільний та супутниковий зв'язок, GPRS та багато інших приладів у такі дні можуть бути нестабільними і давати збої.
Що відомо про нинішню бурю?
Магнітна буря, яка почалася вчора ввечері, доволі потужна. Її класифікують за К-індексом 7. Щоправда, така потужність у неї була спочатку. Вже до сьогодні вона трохи стихла до К-індексу 6. Однак це теж багато, і тому багато жителів планети сьогодні нездужають саме через неї.
Далі потужність бурі піде на спад: у вівторок, 31 жовтня, до К-індексу 5, а в середу до К-індексу 4. І нарешті, у четвер, 2 листопада, магнітосфера Землі повернеться до спокійного стану.
Нагадаємо, до Землі мчить астероїд діаметром близько 50 метрів, який максимально зблизиться з нашою планетою у лютому 2046 року.