Нафта, яку ще називають "чорним золотом" - мабуть, найприбутковіша і найнеобхідніша корисна копалина. Сучасне людство жодного дня не могло би прожити без використання нафтопродуктів. Тим часом, науковці ще 10 років тому попередили, що доступних запасів нафти вистачить приблизно на 50 років.
Та оскільки відтоді минув уже десяток літ, то зараз йдеться про сорок років. Однак не все так безнадійно, стверджують учені вже зараз.
За минуле десятиліття наука і техніка зробили чималий ривок. І зараз завдяки сучасним технологіям нафтовидобуток став простішим, а пошук нових родовищ прискорився завдяки використанню штучного інтелекту.
Теоретично запасів нафти на нашій планеті стільки, що вони не вичерпаються ніколи, кажуть учені. Однак більшість цих запасів недосяжні навіть для сучасних методів видобутку. Частина з них залягає на надвисоких глибинах, а частина - під льодами Антарктиди. Тому висновок про п'ятдесят років було зроблено на основі цих реалій.
Згідно з оцінками учених, на планеті зараз залишається в розвіданих родовищах близько 1,6 трлн барелів нафти. Крім того, за приблизними оцінками ще 565 млрд барелів може міститись у родовищах, які ще не розвідані.
Однак завдяки штучному інтелекту розвідку можна значно прискорити і зробити її більш ефективною. Та й видобувні технології не стоять на місці.
До того ж, обсяги споживання нафтопродуктів скорочуватимуться завдяки переходу на електромобілі. Так, учені підрахували, що обсяг споживання нафтопродуктів досягне піку приблизно до 2030 року. А після цього споживання піде на спад.
Тому ліміт у 50 років можна спокійно підвищити ще, принаймні, на пару десятиліть. А там... ой, та що там загадувати так наперед!
Нагадаємо, тим часом в Україні намічається свій "нафтовий апокаліпсис". Нафтопродукти не закінчаться, проте за ціною вони будуть недоступні для більшості громадян. Через підвищення акцизу на паливо вартість літра бензину зросте до 80 гривень.