Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Автор: Марченко Любов

Провідні учені світу назвали людину, яка зробила найбільший внесок у розвиток науки. Нею виявився не Альберт Ейнштейн і не Стівен Гокінг, а людина, яка жила понад три століття тому. Його відкриттями досі користується науковий світ, і вони ніколи не застаріють.

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації - today.ua

Йдеться про англійського ученого Ісаака Ньютона. Попри те, що Ньютон жив у 17-му - на початку 18-го століття, він здійснив наукові відкриття, якими фізики і математики користуються досі. Ісаак Ньютон був вправним у багатьох науках. Він прекрасно розбирався в математиці, природознавстві, теології, механіці, алхімії та інших галузях знань.

Крім того, він писав вірші і добре розумівся у мистецтві. Його біографи вважають, що важко взагалі знайти більш різнобічну людину навіть серед наших сучасників. Ньютон володів не лише енциклопедичними знаннями у багатьох науках, а й живим аналітичним розумом, здатним зіставляти розрізнені факти та знаходити в них закономірність.

Ось лише частина того внеску в науку, який зробив сер Ісаак Ньютон:

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Уряд має намір у перспективі вдвічі збільшити пенсії українців, але дехто отримає більше вже до кінця літа

В Україні показали новий прототип пікапа LUAZ 4x4

  • відкрив закони небесної механіки (руху небесних тіл);
  • відкрив закон всесвітнього тяжіння;
  • описав закони силової взаємодії фізичних тіл;
  • запровадив у математиці поняття похідної та інтеграла. Це дало змогу проводити обчислення, які раніше були недоступні ученим.

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

"Ці інновації не існували до того, як Ньютон втілив їх у життя. Неоціненний його внесок в оптику та небесну механіку. Ньютон - це епоха й основи сучасної фізики", - зазначили експерти в публікації видання Big Think.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незважаючи на те, що учений пішов із життя три століття тому (1727 року), його внесок у науку не застарів і залишається актуальним понині. Таким чином, саме Ісаак Ньютон, чиє життя і наукова діяльність припали на другу половину 17 століття і першу чверть 18-го, визнаний найбільшим науковим генієм усіх часів. Його наукові відкриття і впроваджені ним математичні інструменти відкрили ученим нові горизонти для пізнання світу.

Нагадаємо, винайдено новий ракетний двигун, який здатний учетверо скоротити тривалість польоту на Марс. Завдяки цьому двигуну подорож на Марс стає перспективою найближчого десятиліття.