Небо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явища

Автор: Марченко Любов

Недільного вечора 5 листопада небо над багатьма областями України забарвилось у багряні тони. Відтінки від ніжно-рожевого до насиченого малинового спалахнули у північній частині небосхилу. Україну накрило незвичне для наших широт полярне сяйво.

Небо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явища - today.ua

Інтернет рясніє знімками дивовижного видовища, що приходять із різних куточків нашої країни. Полярне сяйво в Україні стало наслідком неординарного астрономічного явища, яке сталося на Сонці кілька днів тому.

У перший день листопада на Сонці стався потужний вибух, що супроводжувався колосальним виверженням розпеченої плазми. Цей потік плазми відірвався від світила та вирушив у космос. Вибух був спровокований розривом гігантської магнітної нитки, що височіла над атмосферою світила.

Внаслідок розриву нитки і потужного виверження, на поверхні Сонця утворився величезний вогненний каньйон, який, принаймні, вдвічі ширший за США. Ширина цього каньйону становить приблизно 10 тисяч кілометрів, а довжина – близько 100 тис. км. Приголомшливу картину виверження Сонця зняв космічний апарат SOHO.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

До речі, як стверджують учені, удар по Землі прийшовся периферійною частиною плазмового потоку. Оскільки, якби наша планета потрапила в епіцентр сонячного вітру, то все могло би бути набагато серйознішим. А так - лише болючі голови, тимчасові збої в роботі електроніки та північне сяйво там, де його не повинно бути.

Небо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явищаНебо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явищаНебо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явища

Загалом сьогодні ввечері зуміли помилуватися незвичайним видовищем мешканці Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської та Хмельницької областей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Небо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явищаНебо над Україною запалило полярне сяйво небаченої краси: фантастичні фото астрономічного явища

Нагадаємо, 2023 рік виявився багатим на яскраві астрономічні події. Причому яскраві – у прямому сенсі. Так, у лютому на мінімальній відстані від Землі пролетіла яскрава зелена комета, яку можна було спостерігати на небосхилі неозброєним оком.