Творець штучного інтелекту попередив людство про страшну загрозу: залишилося кілька років

Автор: Марченко Любов

Учений Джеффрі Хінтон, якого вважають "хрещеним батьком" штучного інтелекту, попереджає людство про смертельну небезпеку, яку може нести в собі його дітище. Він вважає, що ШІ може стати могильщиком людства. Причому не у віддаленому майбутньому, а вже незабаром.

Творець штучного інтелекту попередив людство про страшну загрозу: залишилося кілька років - today.ua

Про це він розповів у своєму інтерв'ю CBS News.

Хінтон вважає, що ШІ вистачить п'яти років, щоб усвідомити свою повну інтелектуальну перевагу над людиною. І тоді ніхто не зможе поручитися, що він і надалі підкорятиметься людині, а не захоче підкорити її собі чи, того гірше, взагалі знищити людство як вид. Розправитися з людством йому буде легко, піднявши повстання машин.

Загалом те, про що ми поки що знаємо тільки з фантастичних фільмів, може одного дня стати страшною реальністю.

Популярні зараз

Українцям повідомили, яким буде тариф на газ у січні 2024 року

У піджаку “навпаки“: Олена Зеленська вийшла в світ у цікавому образі

В Україні з 1 січня зростуть виплати на дітей: стали відомі нові суми

В Україні через 5 днів чекають різкої зміни курсу долара

"Я не стверджую, що це станеться. Якщо ми зможемо направити його бажання в інший бік, буде чудово, але як змусити ІІ не хотіти цього, незрозуміло", - говорить Хінтон.

Для того, щоби повністю набути свідомості та почати усвідомлювати себе особистістю, розумною і самодостатньою, ШІ "з головою" вистачить п'яти років, вважає учений. Він і зараз може підтримувати розмову, сперечатися і розмірковувати цілком логічно. А за 5 років він удосконалиться і стане набагато сильнішим.

Таким чином, масове скорочення робочих місць, яким уже зараз лякають людство – далеко не найстрашніший наслідок впровадження ШІ у наше життя.

Творець штучного інтелекту попередив людство про страшну загрозу: залишилося кілька років

 

Крім того, ШІ вже зараз віртуозно продукує фейки, які часом неможливо відрізнити від істини. Тобто, він не тільки не по-людськи розумний, він ще й по-людськи хитрий. І люди дедалі більше своїх завдань дають йому на відкуп, вважаючи, що він полегшить їхнє життя. Навіть цей матеріал, написаний людиною, який ви зараз читаєте, ШІ обов'язково перевірить.

"Ми вступаємо в період великої невизначеності, коли ми маємо справу з тим, із чим раніше не зустрічалися. І зазвичай, коли маєш справу з чимось новим, ти це розумієш невірно. А ми не можемо дозволити собі неправильно зрозуміти ці речі", — зазначив учений.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Джеффрі Хінтона недаремно називають "хрещеним батьком" штучного інтелекту. Він зайнявся розробкою нейромереж ще в далекому 1972 році і практично стояв біля витоків розробки штучного інтелекту. У травні поточного року учений пішов з посади віце-президента Google - спеціально, щоб мати можливість попередити людство про небезпеку свого дітища.

Нагадаємо, стало відомо, що штучний інтелект навчився хитрувати і брехати.