Синоптики попередили про заморозки, що йдуть в Україну

Автор: Марченко Любов

Українцям обіцяють теплу осінь. Середня температура по сезону буде на 1-2 градуси вище за кліматичну норму. А погода у вересні ще потішить нас майже літньою температурою. Проте вже наприкінці вересня Україну можуть накрити перші заморозки.

Синоптики попередили про заморозки, що йдуть в Україну - today.ua

Таким прогнозом поділився синоптик, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

Перша половина вересня буде в Україні по-літньому теплою та переважно сухою, поділився синоптик. Різкого перепаду температур у вересні не передбачається. Температура знижуватиметься поступово і денна, і нічна. До середини місяця нічна температура впаде до +6...+13 градусів, а денні показники будуть +20...+26 градусів.

При цьому на півдні країни очікується ще тепліша погода. Нічна температура там буде від +12 до +18 градусів, а вдень повітря прогріватиметься до +22…+28.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні стрімко дешевшає найпопулярніший овоч, але запасатися ним не варто: які ціни виставили на ринку

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

"У третій декаді місяця на тлі скорочення світлового дня, а також за рахунок низької відносної вологості на поверхні ґрунту відзначатимуться заморозки. У західних областях та на крайній півночі країни в окремі ночі негативні температури можуть фіксуватися і в повітрі", - каже синоптик.

Вересень буде на 1-3 градуси теплішим, ніж звичайно

Першого місяця осені українцям обіцяють теплу погоду з невеликою кількістю опадів. Середня температура повітря за місяць становитиме +20…+25 градусів. Це на 1-3 градуси вище за кліматичну норму.

Синоптики попередили про заморозки, що йдуть в Україну

Опади очікуються здебільшого у першій декаді місяця на заході, у центрі та на півночі країни. А ось на півдні та сході буде сухо. При цьому і на заході рясних дощів не прогнозують. Кількість опадів становитиме середньому країні 25-65 мм, а на заході 70-100 мм. Це трохи нижче за норму, проте не критично.

Друга та третя декади вересня будуть сухішими, ніж перша. При цьому на південному сході країни через посуху спостерігатиметься підвищена пожежна небезпека.

Сильні дощі можуть пройти на заході країни після 15-го числа, проте вони будуть нетривалими і до стійкого охолодження повітря не призведуть.

Помітне похолодання розпочнеться лише після 24-25 вересня. Тоді ж і прийдуть перші заморозки на ґрунті. А подекуди на заході країни вранці заморозки вже фіксуватимуться і в повітрі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки що з 5 вересня в Україні обіцяють стійке потепління в більшості регіонів. Температура подекуди підвищиться до +25…+28 градусів. Нічні показники також будуть доволі високими: від +12 до +17 градусів.

Нагадаємо, раніше метеоролог Віра Балабух дала прогноз погоди на всю осінь. Вона також каже, що середня температура цього сезону очікується на 1 градус вище за кліматичну норму.