Українцям дадуть необмежене право на розлучення: що це означає

Автор: Марченко Любов

Українцям нададуть необмежене право на розлучення. Щоб розірвати шлюб, не потрібно буде чекати на закінчення терміну вагітності або досягнення дитиною 1 року. Подружжя зможе отримати розлучення без таких обмежень.

Українцям дадуть необмежене право на розлучення: що це означає - today.ua

Відповідний законопроект №5492 вже пройшов перше читання у Верховній Раді і готується до другого читання.

За словами заступника голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, ухвалення цього закону дозволить припинити сумнівну практику обмеження прав людини при шлюборозлучних процесах.

Відповідно до нині існуючих норм, подружжю не дають права на розлучення до закінчення терміну вагітності жінки або до того, поки дитині не виповниться 1 рік. Однак такі обмеження суперечать правам людини. Адже люди одружуються з власної волі і без обмежень. Отже, і розривати шлюб також мають без обмежень, каже депутат.

Популярні зараз

Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови

Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України

Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання

Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн

Адже нерідко так трапляється, що жінка зазнає в сім'ї фізичного та морального насильства від чоловіка, а їх не розводять лише тому, що законом передбачено обмежувальні норми, а також горезвісний час на примирення. Хоча іноді регулярні побої та фізичне насильство можуть стати причиною передчасного зриву вагітності, а також становити реальну загрозу життю та здоров'ю жінки.

Українцям дадуть необмежене право на розлучення: що це означає

"У нас за законодавством у разі домашнього насильства, якщо жінка хоче розлучитися під час вагітності або коли ще не пройшов рік від народження дитини, суд застосовує практику примирення, тобто пропонує йти ще подумати. І, може, чоловік передумає бити дружину та життя налагодиться. Насправді це суперечить усім базовим правам людини, Конвенції із захисту прав людини, європейському законодавству", - каже Євгенія Кравчук.

Новим законопроектом пропонується внести такі зміни до Сімейного кодексу:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • виключити частини 2, 3, 4 статті 110 Сімейного кодексу, які регулюють питання неможливості подання позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини;
  • доповнити статтю 111 Сімейного кодексу частиною другою, яка передбачає, що у разі, коли причиною розірвання шлюбу є ознаки вчинення домашнього насильства, незалежно від результатів розгляду цивільних, кримінальних чи адміністративних справ щодо домашнього насильства, заходи щодо примирення подружжя судом не застосовуються.

Таким чином, якщо цей закон буде прийнятий, ні жінкам, ні чоловікам не доведеться чекати на термін, відпущений на примирення. Вони зможуть розірвати шлюб одразу.

Нагадаємо, у США героєм реаліті-шоу "Холостяк" став 71-річний ресторатор.