В Україну прийшла справжня зима із рясним снігом, жорсткими морозами та ожеледицею. У такі дні зазвичай кількість травм різко зростає. Лікарні забиті пацієнтами зі зламаними кінцівками, а травматологи не встигають приймати нових постраждалих. А тим часом ризик отримати травму може бути набагато нижчим, якщо знати прості правила пересування в ожеледицю.
Ними поділилися з українцями рятувальники у Telegram-каналі ДСНС України.
Якщо ви дотримуватиметеся цих простих правил, то зможете пережити зиму без зайвих потрясінь. Стресів нам тепер вистачає і без побутових травм.
Прості правила, які можуть уберегти вас від лікарняного ліжка
- Виходьте з дому у зручному взутті з гарною підошвою, яка забезпечує надійне зчеплення із засніженим тротуаром. У жодному разі не надягайте взуття, в якого підошва ковзає, навіть якщо воно дуже тепле і красиве.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
- Не намагайтеся перебігти дорогу на останніх "зелених" секундах світлофора. Так ви наражаєте на небезпеку не лише себе, але й водіїв автомобілів, які чекають на дозвільний сигнал світлофора.
- Тримайтеся якнайдалі від проїжджої частини дороги. Інакше ви можете послизнутися та впасти на проїжджу частину. І не факт, що водій, якому ви влетіли під колеса, зможе швидко відреагувати.
- Не наступайте на кришки люків. Це правило залишається незмінним як взимку, так і влітку. І обов'язково нагадуйте про це дітям.
- Пересуваючись тротуаром, обов'язково вийміть руки з кишень. Так вам буде простіше утримувати рівновагу. До того ж, якщо ви падаєте, тримаючи руки в кишенях, то є ризик зламати одразу обидві руки.
- Пересувайтеся тротуаром дрібними кроками. Так ймовірність падіння буде меншою.
- Якщо ви все ж таки послизнулися і відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, спробуйте швидко присісти і згрупуватися. Так вам вдасться або утриматися від падіння, або впасти з малої висоти та уникнути травм.
Обов'язково навчіть цим правилам дітей. Втім, навряд чи шибеники суворо їх дотримуватимуться. Тому краще супроводжуйте їх до школи і назад, міцно тримаючи за руку – поки вони ще дозволяють вам це робити.
Нагадаємо, у деяких регіонах через різке погіршення погоди школярів перевели на дистанційне навчання.