Today.ua

Українцям повернуть “украдену годину“: коли країна перейде на зимовий час

Вже невдовзі Україна переходитиме на зимовий час. Однак до цієї дати ще достатньо часу, щоби поступово адаптувати організм до нового ритму. Перехід на зимовий час зазвичай переноситься легше, ніж перехід на літній. Проте медики радять не ігнорувати можливий дискомфорт та підготуватися до переведення стрілок заздалегідь.

Коли будемо переходити на зимовий час, і що потрібно зробити, поки стрілки не перевели, розповідає glavred.

Незважаючи на те, що на питанні доцільності переходу із зимового на літній час і потім з літнього на зимовий було зламано чимало списів, стрілки годинника продовжують переводити із завидною постійністю.

Вперше в світі переведення стрілок було здійснено у Великій Британії в 1908 році. Таким чином, цій традиції вже понад сто років, і вона виявилася надзвичайно живучою.

На території України традиція прижилася ще з радянських часів, коли вперше було вирішено знизити витрати енергоємної радянської економіки шляхом переведення стрілок годинника. Це дозволяло ефективніше використовувати світловий день і витрачати менше електрики.

Нині в Україні з промисловістю біда, проте традиція переведення стрілок залишилася. І хоч її вже не раз намагалися скасувати, Верховній Раді щоразу не вистачає голосів, щоби змінити хід речей. Таким чином щорічно вся країна наприкінці березня переходить на літній час, а наприкінці жовтня – на зимовий. У березні стрілки годинника переводять на годину вперед. А в жовтні відбувається зворотний процес: стрілки переводять на годину назад, і громадянам повертають ту годину, яку забрали у них навесні.

В Україні традиційно переходять з літнього часу на зимовий в останню неділю жовтня. Нинішнього року перехід випадає на 30 число. У ніч на 30 жовтня, о 4 годині ранку, стрілки годинника переведуть на годину назад. Таким чином українцям повернуть годину, яка у них була "вкрадена" навесні.

Медики кажуть, що перехід на зимовий час зазвичай переноситься простіше, аніж перехід на літній. Воно й зрозуміло: адже восени дають людям зайву годину поспати, тоді як навесні цю годину забирають. Але при цьому українцям все ж таки радять дотримуватися деяких правил, які допоможуть швидше і безболісніше адаптуватися до "зсуву" у часі.

Ці правила такі:

Нагадаємо, уряд назвав одну область, в якій точно цієї зими не буде ні електрики, ні газу. Отож, мешканцям цієї області радять негайно звідти виїхати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ