В Україну прийшов аномальний листопад із теплою погодою, сильними опадами та грозами

Автор: Марченко Любов

На зміну аномальному жовтню в Україну прийшов листопад, який також обіцяє стати аномальним. Навіть в останній місяць осені синоптики не передбачають стійкого похолодання. Температура повітря буде вищою за кліматичну норму, опадів випаде багато. І часом дощі супроводжуватимуться грозами.

В Україну прийшов аномальний листопад із теплою погодою, сильними опадами та грозами - today.ua

Отже, майбутній листопад, схоже, ніяк не має наміру підтверджувати реноме пізньої осені та фактичного передвісника зими. Про те, якою буде погода в листопаді, розповіла синоптик, керівник відділу Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха.

Отже, снігу в листопаді, українці, схоже, не допитаються. Хіба що окремими днями можливе надходження холодних північно-західних повітряних мас, які можуть принести з собою мокрий сніг і навіть утворити невеликий сніговий покрив, однак лише у високогір'ях Карпат. На решті території буде тепліше, ніж зазвичай. А загалом середня температура листопада очікується на 1 – 3,5 градуси вище за кліматичну норму.

Щоправда, на початку листопад усе ж таки може показати свій осінній норов. І 2 числа в Україну зайде похолодання та принесе з собою дощі. Температура повітря при цьому знизиться, однак залишатиметься достатньо високою для листопада.

Популярні зараз

В українців, незважаючи на війну, забиратимуть житло через комунальні борги: хто має бути готовим до цього

Літнім українцям дали 10 днів для оновлення даних у ПФУ: декому можуть припинити виплату пенсії

Через дефіцит електроенергії українські школи переводять на новий формат навчання, - Міносвіти

У Чернігові суд зобов'язав пенсіонерку повернути державі 63 тисячі гривень: названо причину

"На початку місяця переважатимуть повітряні потоки з півночі і північного заходу Європи, через що на 2-3 листопада в нашій країні прогнозується зниження температури: вночі в середньому 4-10 градусів, вдень - 7-13. Тобто до 20 градусів вже не буде. А 2-6 листопада у багатьох областях України можуть бути дощі", - розповіла Наталія Птуха.

В Україну прийшов аномальний листопад із теплою погодою, сильними опадами та грозами за листопад може випасти опадів у півтора рази вище за норму. Причому очікуються дощі на півдні України, де з початку осені було сухо, і де аграрії вже втомилися чекати на дощ.

"У зв'язку з переважанням теплої погоди, в окремі дні місцями в Україні можливі грози, часто спостерігатимуться тумани. Стійкого переходу середньої температури повітря через нуль градусів у бік зниження не відбудеться навіть у північних областях країни та в Карпатах. Але в другій половині місяця очікуються короткочасні похолодання зі зниженням нічної температури до -7 градусів", – поділився метеоролог, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому особливо тепло буде наприкінці першої декади листопада, коли після кількох днів похолодання в Україну ринуть теплі повітряні маси з Атлантики. Дощі, які пройдуть на всій території України, часом супроводжуватимуться грозами, що зовсім не в дусі листопада. У другій декаді місяця температура трохи знизиться, але все ж таки залишатиметься не листопадовою. Не принесе значного похолодання і третя декада місяця. Тому снігу цього листопаду чекати не варто.

Нагадаємо, в середу, 1 листопада, в Україні ще пануватимуть залишки літа, яке завітало до нашої країни в останніх числах жовтня.