Today.ua

Усіх IT-фахівців в Україні закликали терміново переучуватися: стала відома причина

Переважна більшість IT-фахівців незабаром можуть стати безробітними. Їм доведеться терміново перенавчатись, аби знайти собі нове застосування. Через 5 років програмісти та розробники будуть повністю витіснені штучним інтелектом (ШІ).

У цьому переконаний співзасновник та генеральний директор компанії Stability AI Емад Мостак. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Moonshots.

Причому Емад Мостак знає, що говорить. Адже він є одним із тих, хто стояв біля витоків створення ШІ. Тому він може авторитетно судити про можливості нейромережі і про те, кому варто побоюватися конкуренції з боку ШІ.

Так, уже зараз понад 40% усього коду написано штучним інтелектом. Тобто вже зараз він активно "наступає на п'яти" програмістам. І з кожним днем цей наступ буде усе більш агресивним і всеосяжним.

Буквально з кожним днем нейромережа все більше заглиблюється у повсякденне життя людей. Те, що було нещодавно долею жменьки програмістів, які працювали над створенням ШІ, тепер стало доступним фактично всім користувачам інтернету. Причому за лічені місяці ШІ став популярнішим, ніж криптоплатформи Bitcoin та Ethereum. Тобто його популярність зростає такими темпами, яких досі не знав жоден людський винахід.

Так само швидко ШІ навчається. І незабаром йому зовсім не потрібні будуть люди, аби щось удосконалити в собі – він робитиме це самостійно, не кажучи вже про тисячі інших проектів, над якими людям доводиться ламати мозок, і які ШІ виконуватиме за лічені хвилини.

Отже, Емад Мостак вважає, що ШІ має бути доступним для всіх. За його прогнозами, вже наприкінці 2024 року ChatGPT буде в кожному смартфоні, і телефонам не знадобиться підключення до інтернету. Тобто технологія спілкування та зв'язку стане зовсім іншою.

Що стосується революції, яку ШІ безперечно зробить на ринку праці, то гендиректор Stability AI налаштований оптимістично. Він вважає, що ШІ зможе взяти на себе більшу частину рутинної роботи, щоби звільнити людей для більш творчої праці. Хоча передувати процесу буде, звичайно, скорочення робочих місць у всьому світі.

Нагадаємо, окрім програмістів, названо ще й інших фахівців, яких ChatGPT позбавить роботи першими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ