Today.ua

Земляни, затамувавши подих, чекають повного сонячного затемнення: таке трапляється не частіше, ніж раз на 10 років

Мешканці нашої планети з трепетом чекають повного сонячного затемнення, яке має відбутися 8 квітня 2024 року. Посеред ясного дня Земля зануриться у повну темряву, за якої можна буде бачити на небі зірки і навіть комету, що пролітає.

Про те, коли і де можна буде спостерігати це астрономічне явище, розповів rbc.ua, посилаючись на численні повідомлення в ЗМІ.

Повне сонячне затемнення спостерігати можна нечасто. Як правило, таке явище припадає в середньому один раз на 10 років. Та й то, побачити його в усій красі можна лише в якомусь одному регіоні земної кулі. Тому професійні астрономи та астрономи-аматори вже протирають оптику у своїх телескопах, готуючись насолодитися видовищем.

Затемнення відбудеться 8 квітня 2024 року. Тобто, до нього залишилися лічені дні. Побачити повне сонячне затемнення зможуть жителі Мексики, США та Канади. Повна фаза затемнення триватиме лише 4 хвилини і 27 секунд.

При цьому в деяких інших районах земної кулі його також можна буде спостерігати, але там воно буде лише частковим. І звичайно ж, того ефекту, який буває під час повного затемнення, відчути не вдасться.

Чому буває повне сонячне затемнення?

Повне сонячне затемнення відбувається в тому випадку, коли Земля, Місяць і Сонце шикуються строго на одній лінії. Тоді Місяць перекриває сонячне світло і відкидає свою тінь на Землю. А денне світило визирає з-за диска Місяця у вигляді сонячної корони, що зловісно обрамляє чорний місячний диск.

Крім сонячної корони, під час повного затемнення на небі буде видно зірки, і навіть можна буде спостерігати комету 12P/Понса-Брукса, яка зараз перебуває недалеко від Землі.

Чи можна буде спостерігати це затемнення в Україні?

На жаль, українці не зможуть з території своєї країни спостерігати затемнення 8 квітня на власні очі. Навіть часткове. Зате люди по всьому світу зможуть спостерігати за ним онлайн. Трансляцію вестиме NASA на YouTube. За київським часом його пік припаде на 20:18.

Нагадаємо, в останню ніч торішнього літа українці могли спостерігати Блакитний Місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ