Час, проведений на городі або в саду, позитивно впливає на фізичне та емоційне здоров'я. Про переваги такого дозвілля розповіла американська лікарка Сільвія Дейлі.
За словами експерта, регулярні заняття садівництвом допомагають організму отримати велику кількість поживних речовин, стимулювати роботу мозку, покращити когнітивні функції та імунітет. Пропонуємо дізнатися, як догляд за садом чи городом допомагає здоров'ю.
Вітамін D
Цей вітамін є життєво важливим компонентом для здоров'я кісток, підтримки імунної системи та роботи м'язів. Він також допомагає знизити ризик серцево-судинних та деяких хронічних захворювань. "Перебування на свіжому повітрі піддає організм впливу сонячного світла, а робота в саду - чудовий спосіб забезпечити достатню кількість вітаміну D протягом дня", - зазначає медик.
Фізичні навантаження
Під час догляду за садом людина активно рухається, що залучає різні групи м'язів та призводить до покращення загального фізичного стану. "Садівництво допоможе вам зберегти гнучкість, силу та працездатність", - каже лікар.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Імунна система
За словами Дейлі, робота з ґрунтом і рослинами піддає організм людини впливу корисних мікробів, які позитивно впливають на імунну систему. Крім того, вирощування фруктів та овочів самостійно дозволяє контролювати кількість гербіцидів та пестицидів. Такі продукти набагато корисніші для здоров'я.
Стимуляція мозку
Робота в саду та на городі змушує мозок працювати більш активно. Потрібно спланувати всі заняття, знайти вирішення можливих проблем і постійно приймати рішення, що покращує когнітивні функції, увагу і пам'ять. Крім того, часте перебування на свіжому повітрі також є корисним для здоров'я мозку.
Ментальне здоров'я
За словами медика, взаємодія з природою може покращити настрій і навіть подолати депресію. "Садівництво дозволяє поєднатися зі світом природи, який, як було доведено, знижує стрес, регулює емоції та сприяє відчуттю благополуччя", - додала Дейлі.
Нагадаємо, що раніше вчений розповів про небезпеку сну поряд зі смартфоном.