Саморобні добрива для винограду: чим полити рослини навесні для багатого врожаю

Автор: Ольга Березовська

Щоб зібрати рясний урожай винограду, важливо правильно обробити рослини ще навесні. Слід обприскати їх від шкідників та удобрити ґрунт. Досвідчені городники вважають за краще не купувати для цього різні хімікати, а робити корисні розчини самостійно. І вони поділилися рецептами корисних для винограду домашніх добрив.

Саморобні добрива для винограду: чим полити рослини навесні для багатого врожаю - today.ua

Скошена трава

Цей рецепт добрива для винограду опублікував у Мережі блогер, який ділиться на своїй сторінці корисними порадами з іншими городниками та садівниками. Він розповів про бюджетний розчин, який допомагає виростити багатий урожай винограду.

Чоловік пропонує зібрати скошену на ділянці траву у відро, щоб вона займала три чверті ємності, і залити водою. Після відро потрібно накрити тканиною чи кришкою та настоювати два тижні, щодня помішуючи. Потім розчин потрібно процідити та поливати їм виноград. Також можна обприскувати рослину з пульверизатора.

Гній

Свіжий коров'ячий гній відмінно підходить для добрива винограду. Слід змішати одне відро гною та три відра води, настоювати один-два тижні у теплому місці. Після цього розчин слід розбавляти водою у співвідношенні 1:5 і поливати по два відра під кожен кущ.

Популярні зараз

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

В Україні продають дешеві смарт-квартири: як виглядає житло за 10 000 доларів

У Верховній Раді пояснили, хто отримає право на економічне бронювання від мобілізації

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

Саморобні добрива для винограду: чим полити рослини навесні для багатого врожаю

Зола

Як і багато рослин на грядці, виноград також можна удобрювати деревною золою. Необхідно просто розвести один кілограм попелу у трьох відрах води, настоювати три дні, а потім ще раз розвести в 10 літрах води. Цим розчином потрібно поливати кожен кущ винограду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кропива

Кропива також чудово підходить для приготування домашнього добрива. Знадобиться тільки листя, яке слід подрібнити, залити 10 літрами води та настоювати п'ять днів. Після цього настоєм потрібно поливати виноград під корінь. Для цього краще вибирати теплий та сухий день.

Нагадаємо також про корисні розчини для полуниці, які збільшують урожайність.